Strona główna Na sygnale Ewakuacja w II LO

Ewakuacja w II LO

1

20 uczniów z objawami ciężkiego zatrucia skażoną woda zostało przetransportowanych autobusem do tymczasowego szpitala w SP 17. Co się stało w II Liceum Ogólnokształcącym?
Od godz.8.00 do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego zaczęły spływać informacje o masowych zatruciach uczniów w II LO. Do szkoły udały się jednostki ratownictwa medycznego i powiatowe służby sanitarne, które stwierdziły, że przyczyną zatruć jest skażona woda z ujęcia wody. Prawdopodobnym źródłem mogły być działania grup dywersyjno-terrorystycznych.

Podjęto decyzję o ewakuacji uczniów i natychmiastowym transporcie 20 osób z najcięższymi objawami zatrucia pokarmowego do siedziby Zastępczego Miejsca Szpitalnego zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 17 przy ulicy Warszawskiej. Transport wykonano za pomocą autobusu MZK oraz karetki pogotowia. Niestety, podczas transportu doszło na ulicy Warszawskiej do potrącenia rowerzysty. Ranny został też kierowca autobusu, który uderzył głową w kierownicę podczas gwałtownego hamowania. Na miejsce przyjechali strażacy z OSP Pabianice, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili ewakuacje uczniów do szkoły.

To były wrześniowe ćwiczenia obronne.

 

 

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł nie został usunięty, tylko nie był opublikowany. Proszę dodawać komentarze jako zalogowany użytkownik bądź przez FB. Wtedy nie będzie problemu z natychmiastową publikacją.