Strona główna Styl życia Elektroniczne odstraszacze kun do samochodu – czy działają?

Elektroniczne odstraszacze kun do samochodu – czy działają?

0

Zapewne niejeden kierowca spotkał się kiedyś z przypadkiem pogryzionych kabli bądź uszczelek pod maską silnika. Sprawcami takich szkód są najczęściej kuny lub gryzonie. Ceny naprawy zepsutych części po wizycie takiego zwierzęcia nie należą do niskich, a przy okazji zabierają wiele cennego czasu. Czy da się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami? 

Na rynku można znaleźć wiele odstraszaczy kun, które mają za zadanie pomóc w ochronie pojazdu przed zwierzętami. Wśród wszystkich produktów można znaleźć elektroniczne urządzenia do płoszenia kun. Czy są one skuteczne i jak ich używać?

Ultradźwiękowe odstraszacze – jak działają?

W sklepach można znaleźć pokaźną ilość produktów, które mają za zadanie zabezpieczenie pojazdów przed szkodliwym działaniem kun, kotów i gryzoni. Niektóre ze środków wykorzystują specyficzne wonie, które mają odpędzać zwierzęta. Jednak na wielu forach motoryzacyjnych można wyczytać, że kierowcy chętnie polecają ultradźwiękowe odstraszacze kun. Czym są tego rodzaju produkty i jak się ich używa?

Elektroniczne odstraszacze zwierząt do samochodu to nic innego, jak niewielkie urządzenia, które montuje się pod maską pojazdu. Niektóre z modeli wykorzystują zasilanie bateryjnie, a część posiada specjalnie przewody, które można podłączyć do akumulatora. Dzięki temu nie trzeba zaprzątać sobie głowy myślami, czy baterie są wciąż naładowane.

Odstraszacze elektroniczne posiadają wbudowany głośnik, który emituje dźwięki o wysokiej częstotliwości. To tak zwane ultradźwięki. Dla człowieka są one zupełnie niegroźne, a także niesłyszalne. Inaczej jest w przypadku zwierząt, w tym kun. Fale ultradźwiękowe powodują u nich mocny dyskomfort na tle układu nerwowego. Przez brak możliwości skupienia i ogólne podrażnienie, szkodniki automatycznie szukają spokojniejszego miejsca, gdzie będą mogły odpocząć.

Na co zwrócić uwagę kupując odstraszacz kun do auta?

Przed wyborem konkretnego modelu elektronicznej antykuny, ważnym jest, aby sprawdzić jego funkcjonalność. Choć wszystkie samochodowe odstraszacze wyglądają podobnie, mogą one nie mieć takich samych modułów, co wpłynie na skuteczność działania urządzenia. Co warto wiedzieć przed zakupem odstraszacza?

Z pewnością trzeba pamiętać, że urządzenie jest elektroniczne i będzie montowane pod maską samochodu. Dlatego warto wybrać model wodoszczelny, albo taki, który będzie łatwo zdemontować na czas wizyty w myjni samochodowej. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, to nadawana częstotliwość. Niektóre z odstraszaczy wykorzystują tylko jeden, ciągły ton. Skuteczniejsze będą odstraszacze kun, emitujące zmienne fale, do których zwierzę się nie przyzwyczai.

Warto dodać, że większość akumulatorowych odstraszaczy kun do samochodu działa automatycznie. Urządzenia mają zaprogramowane systemy, które włączają się tuż po podłączeniu do prądu, co najczęściej sygnalizują zapaloną lampką kontrolną. Ich praca trwa nieprzerwanie do czasu uruchomienia pojazdu – wtedy odstraszacz machinalnie w stan spoczynku i uruchomi się z powrotem po wyłączeniu silnika samochodu.

Czy używanie ultradźwięków jest bezpieczne?

Używanie odstraszaczy ultradźwiękowych może budzić różne wątpliwości. Wiele osób zastanawia się nad ich skutecznością, a także bezpieczeństwem. Na szczęście można śmiało stwierdzić, że fale ultradźwiękowe nie wpływają negatywnie na stan zdrowia zwierząt. Choć powodują u nich dyskomfort, to jest on chwilowy i niegroźny. Tego rodzaju urządzenia mają za zadanie odstraszyć zwierzę – bez wyrządzania mu jakiejkolwiek krzywdy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments