Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice weszły do nowej spółki. Celem jest budowa mieszkań

Pabianice weszły do nowej spółki. Celem jest budowa mieszkań

3
fot. UM Radomsko
Pabianice przystąpiły do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie, czyli spółki prawa handlowego, której celem jest budowa tanich mieszkań na wynajem, z możliwością dojścia do własności. 

To program rządowy. Nowe budynki miałyby być stawiane m.in. za pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i kredytu, jaki spółka ma zaciągnąć na preferencyjnych warunkach.

W jej skład wchodzi Krajowy Zasób Nieruchomości oraz, oprócz naszego miasta, siedem innych samorządów z województwa łódzkiego. Są to Sieradz, Skierniewice, Brzeziny, miasto Bełchatów, gmina Bełchatów, gmina Radomsko i miasto Radomsko. I właśnie tam nastąpiło podpisanie umowy. W imieniu Pabianic zrobiła to wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek.

Spółka będzie realizowała inwestycje mieszkaniowe na nieruchomościach należących do Skarbu Państwa. U nas wytypowano na ten cel działki przy ul. Zaradzyńskiej (na tyłach stacji benzynowej Orlen), o powierzchni 7,5 tysiąca metrów kwadratowych.

– Na sfinansowanie objęcia udziałów w spółce SIM miasto otrzymało 3 mln zł wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co to za maseczkowe potwory? :)))) ) Wyglądacie jak dziwolągi… Gdy rozum śpi, budzą się potwory

Trzynastu nygusów z pensją (zapewne) powyżej 5 tysięcy złotych, którzy nie mieli wpływu na rozdysponowanie tych pieniędzy, zrobili sobie laurke dla ciemnego ludu,….tylko co tam robi Alka Jarmakowska ???….

Alka?