Strona główna Aktualności Echa dramatu na Pomorzu. Strażacy sprawdzą „Forest Escape” w Pabianicach

Echa dramatu na Pomorzu. Strażacy sprawdzą „Forest Escape” w Pabianicach

6
Zdjęcie ilustracyjne.

Tragedia w Koszalinie, gdzie mający służyć rozrywce „Escape Room” stał się śmiertelną pułapką dla pięciu piętnastolatek spowodowała, że w całym kraju rozpoczęły się kontrole takich obiektów. Jedna z nich odbędzie się w Pabianicach.

Pełną adrenaliny i emocji zabawę oferuje „Forest Escape” przy ul. Starej. Gra, jak wskazuje już sama jej nazwa, odbywa się na terenie leśnym, ale również w budynku. Są dwa różne warianty: „PROLOG” i „POSTAPO”. W każdym z nich gracze wchodzą do pomieszczeń. Teraz trzeba sprawdzić, czy spełniają one normy bezpieczeństwa.

Jest to jedyne tego rodzaju miejsce w powiecie pabianickim. Dzisiaj rano pojawił się tam osobiście bryg. Andrzej Bohdanowicz, komendant powiatowy PSP. Szczegółową kontrolę strażacy z wydziału kontrolno – rozpoznawczego przeprowadzą w poniedziałek. Czemu dokładnie się przyjrzą? Przede wszystkim, czy w budynku znajdują się wyjścia ewakuacyjne i czy są odpowiednio oznakowane. Ale nie tylko.

– Sprawdzimy również szerokość przejść w obiekcie i szerokość wyjścia z niego, usytuowanie źródeł ognia i materiałów łatwopalnych, czy są gaśnice, jakie instalacje znajdują się w obiekcie oraz czy są wykonywane przeglądy – tłumaczy st. asp. Marek Miszczak, dyżurny komendy powiatowej PSP.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeżeli ktoś dobrowolnie zakuwa się w kajdanki z własnymi dziećmi w obcym miejscu i jeszcze za to płaci, to znaczy, że w przypadku spalenia, śmierci, okaleczenie działa selekcja naturalna i władza powinna dać sobie spokój z ratowaniem takich ludzi. Oni zawsze znajdą sposób i miejsce żeby siebie i swoje dzieci unicestwić – jeszcze za to zapłacą!

Grubas – bredzisz!

Ciekawostka: będąc na Rysach patrząc w górę w kierunku północnym można zobaczysz inny szczyt – głupoty. Na szczycie tym stoi dumny autor posta powyżej.

Grubas jesteś totalnym zerem!! Moim zdaniem sam powinieneś honorowo zamknąć się w takim escape room’ie i pozwolić żeby przypadkowo ktoś podłożył ogień w tym miejscu. Masz 3 minuty na wydostanie się – później niestety marny Twój los… Jesteś do niczego, totalny burak i prostak. Nawet mi cię nie żal… Jesteś żałosny

Takie to typowe – potrzeba potężnej tragedii, aby zacząć myśleć o tym, co by było, gdyby…! :-/

Pierwsze słyszę o takiej rozrywce, a myślałem,ze już mnie nic nie zaskoczy… :-/