Strona główna Na sygnale Dwie osoby próbowały odebrać sobie życie. Dramatyczna sobota

Dwie osoby próbowały odebrać sobie życie. Dramatyczna sobota

5
Dla pabianickich policjantów, pełniących służbę w minioną sobotę (20 sierpnia), ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Mundurowi aż dwukrotnie udaremniali próby samobójcze. Na szczęście obie udaremnili z powodzeniem.

Około godziny 14:00 z dyżurnym pabianickiej komendy skontaktowała się rodzina 22-letniej pabianiczanki twierdząc, że może ona odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast pojechali do jej mieszkania, które okazało się zamknięte. Wiedząc, iż kobieta znajduje się w środku zdecydowali się na wejście siłowe. Gdy sforsowali drzwi zastali wewnątrz kobietę, która była bardzo pobudzona i nie chciała współpracować z policjantami. W mieszkaniu wszędzie była krew, gdyż 22-latka dotkliwie się okaleczyła. Policjanci zdołali na szczęście opanować sytuację w mieszkaniu i pabianiczanka została przekazana służbom medycznym.

Kolejne dramatyczne zgłoszenie wpłynęło tuż przed godziną 20:00. Tym razem odebrać sobie życie próbował 32-letni pabianiczanin, który zażył dużą ilość leków i popił je alkoholem.

– Gdy policjanci dostali się do mieszkania, pabianiczanin leżał na podłodze i nie było z nim kontaktu – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik KPP w Pabianicach. – Po kilku minutach, gdy odzyskał świadomość stwierdził, że nie potrafi poradzić sobie po rozstaniu z partnerką i jedynym wyjściem jest dla niego śmierć. Mężczyznę przekazano pod specjalistyczną opiekę lekarską. Dzięki sprawnemu działaniu służb, właściwej koordynacji akcji, skutecznej pracy policjantów i funkcjonariuszy innych służb, kobieta i mężczyzna zostali uratowani.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Syf w jakim przyszło nam żyć skłania do takich zachowań. Takich przypadków będzie już tylko więcej.

To jest dobra zmiana

Nie. To są Pabianice i postkomunistyczna rzeczywistość. Tu się odechciewa żyć. Wystarczy chociażby do Konstantynowa wyjechać by zobaczyć zadbany rynek.. lub gdzie indziej gdzie ludzie chcieli dobrej zmiany

A dlaczego taka szara rzeczywistość jest w Pabianicach? Dlaczego nie dostaliśmy kasy na tunel przy Lutomierskiej? Kto nam to załatwił? Dlaczego tak długo musieliśmy czekać na przedłużenie S-14? Dlaczego na Starówkę dostaliśmy tylko 4,5 miliona dofinansowania? A w Konstantynowie nie rządzi dobra zmiana

Niedziela była gorsza. Strasznie wczoraj zachlałem.film mi się urwał jak leżałem w rurze. Teraz mnie krzyż boli