Strona główna Na sygnale Pożary Dwa wezwania w tej samej minucie. Palił się samochód i pustostan

Dwa wezwania w tej samej minucie. Palił się samochód i pustostan

0
Dzisiejsze późne popołudnie nie było spokojne dla strażaków. W tym samym czasie – o godzinie 16.46 – wpłynęły zgłoszenia o dwóch pożarach.

Na jednej z posesji przy ulicy Poprzecznej spłonęło auto. Dym wydobywający się z garażu zauważyli mieszkańcy kamienicy i to oni wezwali pomoc. Właściciel samochodu, starszy mężczyzna, w tym czasie spał.

Gdy zastępy dojechały pod wskazany adres, 22-letnia Mazda była już objęta ogniem. Strażacy ugasili pojazd, podali także wodę do wnętrza budynku, który został częściowo zniszczony. Samochód nadaje się na złom.

– Łączne straty w tym zdarzeniu oszacowaliśmy na około 10 tys. zł. Nie znamy jeszcze jego przyczyny, ale nic nie wskazuje na to, aby doszło do zwarcia instalacji elektrycznej – mówił dowódca akcji.

Na miejsce przyjechał również patrol policji.

Cztery wozy strażackie zostały natomiast skierowane na ulicę Żeromskiego, gdzie doszło do pożaru pustostanu, w bliskim sąsiedztwie kościoła Najświętszej Marii Panny. Częściowemu spaleniu uległ m.in. dach. Strażacy po zakończeniu działań gaśniczych przystąpili do rozbiórki nadpalonej konstrukcji. Tym zawodowym pomagali w akcji ochotnicy.

REKLAMA
Poprzedni artykułMiał dowozić jedzenie. W samochodzie były narkotyki
Następny artykułMamy nowe przypadki zakażeń w powiecie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments