Strona główna Na sygnale Pożary Dwa pożary: spłonęły Fiat Punto i Peugeot 307

Dwa pożary: spłonęły Fiat Punto i Peugeot 307

0
fot. OSP Chechło
Dwa razy strażacy zawodowi i ochotnicy z Chechła gasili ostatnio palące się samochody w gminie Dobroń. 

Do pierwszego zdarzenia doszło nocy z niedzieli na poniedziałek (z 26 na 27 grudnia), kilkanaście minut po godz. 2.00 w Chechle Pierwszym, na drodze wojewódzkiej nr 482. W wyniku zwarcia instalacji w ogniu stanął Fiat Punto na zgierskich numerach rejestracyjnych.

– Pożar ugasiliśmy jednym prądem wody i jednym piany ciężkiej. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Auto spłonęło doszczętnie. Na szczęście kierującemu nic się nie stało – poinformował st. kpt. Michał Kuśmirowski z komendy powiatowej PSP.

Straty wyceniono na około 3 tys. zł. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy (10 osób).

Z kolei wczoraj, 28 grudnia, krótko przed północą, straż pożarna dostała wezwanie na ul. Mokrą w Chechle Drugim, gdzie na prywatnej posesji zapalił się Peugeot 307.

Gdy wozy dotarły pod wskazany adres, był już cały w ogniu. Pożar ugaszono dwoma prądami piany ciężkiej. Podobnie jak w przypadku Fiata Punto wybuchł na skutek zwarcia instalacji. Wartość spalonego pojazdu została oszacowana na około 6 tys. zł. W trwającej 45 minut akcji gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy (dwa zawodowe – 6 strażaków i jeden OSP – 6 druhów).

REKLAMA
Poprzedni artykułDrewniany, biurowy budynek stanął w ogniu
Następny artykułBMW wjechało w ogrodzenie i dachowało. Policja szuka kierowcy
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments