Aż 28 drużyn, znacznie więcej niż w ubiegłych latach, weźmie w sobotę udział w powiatowych zawodach sportowo – pożarniczych, jakie odbędą się na stadionie Włókniarza.

O zwycięstwo powalczą wszystkie drużyny kobiece z powiatu pabianickiego (10) i osiemnaście męskich, reprezentujących miasto Pabianice oraz gminy Pabianice, Ksawerów, Dłutów, Dobroń, Lutomiersk i Konstantynów Łódzki.

– Żeńskich drużyn wyraźnie przybyło. Poprzednim razem, jeśli mnie pamięć nie myli, mieliśmy tylko cztery – podkreśla Jerzy Sobierajski, członek zarządu związku powiatowego OSP.

Uczestnicy zawodów sprawdzą swoją sprawność fizyczną oraz umiejętności w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz tzw. bojówce, w trakcie której będą musieli m.in. rozwinąć linię gaśniczą i strącić pachołki wodą. Każda drużyna ma liczyć dziewięć osób.

Nagrody zostaną wręczone w dwóch kategoriach: żeńskiej i męskiej. Dwie najlepsze otrzymają nagrody pieniężne – po 6 tys. zł od Starostwa Powiatowego i po 1200 zł od swoich gmin.

Zawody na szczeblu powiatowym są organizowane co dwa lata. Najlepsza drużyna żeńska i męska będzie reprezentować powiat pabianicki podczas w zawodów wojewódzkich. Te odbędą się jednak dopiero w przyszłym roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments