Strona główna Aktualności Druhowie dostaną nowy wóz pod choinkę

Druhowie dostaną nowy wóz pod choinkę

6
Trwa produkcja ciężkiego wozu gaśniczego dla jednostki OSP Kudrowice. Samochód ma trafić do strażaków w grudniu 2022 roku. 

Fabrycznie nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczego GCBA 4X4 marki Scania ze zbiornikiem na 7 000 litrów wody będzie kosztował 1 298 880 złotych. Część tej kwoty ( 500 000 zł) pochodzi ze środków centralnych a dokładnie z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji MSWiA oraz KSRG, a także funduszy pozyskanych z odpisów z firm ubezpieczeniowych będących w dyspozycji Komendanta Głównego PSP.

Nowe pojazdy trafią do jednostek z 11 powiatów województwa łódzkiego. Dwa dofinansowania trafiły do powiatu pabianickiego. Auto dostaną również druhowie z OSP Konstantynów Łódzki. 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dwie skrajności otrzymują nowe wozy.
Ciężko wóz idzie do jednostki która ma od lat najmniej wyjazdów spośród jednostek w KSRG.
Kto nie ma pleców ten nie będzie jeździł nowym wozem.
A do Konstantynowa średnie auto gdzie jednostka jest w czołówce wyjazdowej województwa łódzkiego.

Nie mają wicewójta w Kanzasie a tu jest. Nawet tubylec😂💪👍

Mario nie ekscytuj się tak tym Konstantynowem. Jednostka nad jednostkami. Po co Wam Państwówka jak macie OSP KONSTANTYNÓW!! Śmiać się chce.. Całe szczęście, ze ty nie masz tych pleców o których piszesz, bo żadna jednostka nie dostałaby samochodu, BO TYLKO KONSTANTYNÓW ZASŁUGUJE NA TAKI SAMOCHÓD. 😂 Każdy strażak jechałby do zdarzenia osobnym wozem XD

Akurat Kurowice powinny dostać ciężkiego gdyż zabezpieczą ten rejon gminy, ich średni to tylko dwa i pół tysiąca litrów wody. Poza tym ciężki ma Piątkowisko i dwa są w Górce, z tym, że jeden to Jelcz. Auto co rawda idealnie utrzymane i ciągle w ale swoje lata ma…

A co do Kansasu choć za zawodówkę Sid uważają (swoją fanaberia ich jest to, że złotej nici napisów na mundurach używają…) to PSP nie są, dwa ciężkie to u nich przesada. Zwłaszcza, że obok mają Niesięcin z ciężkim Jelczem i nowym średnim Renault.

Ile bylo wyjazdów, a ile razy nie wyjechali? Co zabezpieczaja? Chyba swoją ambicje. Przerost formy nad treścią. W gminie sa prezniejsze jednostki osp. O ile sie nie myle to chyba ten średni byl pierwszym zakupem (wymiana auta, 10-12 lat temu) w gminie dla osp. A byly jednostki o glowe lepsze. Na uklady nie ma rady. Gdzie mieszka wojt? W Kudrowicach?
Ciekawe jak bedzie opisany efekt ekonomiczny zakupu auta. Co na to RIO i NIK.
Pewnie ze bliskość trasy S14 na ktora nigdzy nie jezdza😁, zabezpieczenie rejonu, srata tata……

Ambitny baranku zastanów się czasem co piszesz i jakie rzucasz oskarżenia . Znając życie nigdy nikomu nie pomogłeś bezinteresownie ale rzucaniu oskarżeń jesteś najlepszy