Strona główna Aktualności Z miasta Drożej za bilet na basen. MOSiR wprowadzi nowe stawki

Drożej za bilet na basen. MOSiR wprowadzi nowe stawki

37
Fatalna sytuacja finansowa Pabianic już daje o sobie znać. Z powodu konieczności podreperowania budżetu wzrosną ceny biletów na basen. Za możliwość popływania zapłacimy więcej wszyscy.

Podwyżki nie da się uniknąć. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiada ją od początku stycznia, obiecując jednocześnie, że nie da nam mocno po kieszeni.

– O ile dobrze pamiętam, stawek za wejście na pływalnię nie zmienialiśmy od pięciu lat. A musimy wspomóc miasto… – mówi Piotr Adamski, dyrektor MOSiR-u. – Poza tym porównaliśmy je z tymi, jakie są w okolicy i okazuje się, że mamy jedne z najniższych. Po podwyżce będą do nich zbliżone.

Bilet normalny kosztuje teraz 10 zł, ulgowy – 7 zł, dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji i ferii zimowych – 4 zł, normalny wielodzietny i dla seniorów – 8 zł, ulgowy wielodzietny – 5,6 zł, ulgowy dla dzieci niepełnosprawnych – 3,5 zł. Jak zmienią się te stawki?

– Planujemy, że cena normalnego biletu wyniesie 12 zł, a ulgowego 9 zł. Generalnie podwyżka będzie na poziomie około 20%, również jeśli chodzi o pozostałe bilety – tłumaczy dyrektor.

Z basenu korzysta rocznie około 130 tysięcy osób.

REKLAMA

37
Dodaj komentarz

1600
13 Wątki komentarzy
24 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
19 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mKI

…. musimy wspomóc miasto……, ale jaja

YaGo

Dobrze, że chociaż i miasto, bo są jaja, jak arbuzy, ponieważ ciągle od dziesięcioleci wspomagamy wszyscy Rydzyka z rządowych, czyli naszych pieniędzy…

pabnin

Ceny będą porównywalne. Zadbaliby tylko o podobne warunki….

aga

Na basen od kilku lat prowadzam dzieci. i tak źle to jeszcze nie było. Dziś zamknięto poczekalnie dla rodziców tłocząc nas jak sardynki. bo przekształcono poczekalnię w sklepik i zamknięto drzwi. przyprowadza się dzieci by uczyły się pływać. Panie które pracują na basenie powinny tez lepiej wywiązywać się ze swoich obowiązków. jest po prostu mokro. nikt nie wchodzi do szatni jak jest lekcja nie wyciera podłogi koło szafek by przeschła czy schodów. przy których wiecznie w szatni szkolnej jest kałuża. Cena biletu jest nie adekwatna do usług. zakamieniałe słuchawki prysznicowe odór w wc i brak miejsc siedzących. prowadzam tu dzieci… Czytaj więcej »

anon

no to teraz lepiej sie przejechac na politechnike poplywac w basenie olimpijskim 10 torów i normalne godziny otwarcia

qwerty

Ale tylko 1,8
Pabianicki ma zaletę głębokości 3,5m.
Nigdzie w okolicy nie ma takiego basenu.
Kuriozalny jest pomysł dyrektora, by zakazać skoków. Jak sobie o tym przypomnę to mam dla tego pana kilka ciepłych, żadnego nie przepuści cenzura.

Ontek

Szkoda, że Pan Prezydent nie powiedział przed wyborami jaka jest sytuacja w mieście.

Giordano Bruno

A domyślasz się tego, kto ją wywołał?

pabnin

No chyba ten co zarządza miastem?

YaGo

Pośrednia pomyłka w adresie. Ten, co zarządza państwem !

Giordano Bruno

No w tym sęk właśnie. To on przecież nie płaci nam zobowiązań.

Nolan

Taa, a nawet ten co zarządza Galaktyką. Idź stary do dobrego psychiatry. Kaskę to by się ciągnęło ale jak sp wszystko to szukają winnych wszędzie tylko nie u siebie

Giordano Bruno

Albo jesteś propagandystą, który świadomie stara się zakłamywać sytuację, albo człowiekiem niezorientowanym w kwestiach elementarnych. Rzecz w tym, iż organizacja sprawująca władzę w Polsce zleciła władzom samorządowym zadania obowiązkowe, których realizowania nie można odmówić (choćby zapewnienie warunków dla realizowania ustawowego obowiązku szkolnego dzieci). Na zadania te jednak nie przekazano środków finansowych. Kto przeciwstawiłby się obowiązkowi ustawowemu, byłby ścigany z mocy prawa. Musi więc realizować te zadania finansując je ze środków własnych (w tym przypadku naszych – pabianickich). Winny jest tam, gdzie jest i jest to ten, którego pragnąłbyś wybielić. Przestań kłamać lub sprawdź podstawowe informacje, w wtedy oczy same ci… Czytaj więcej »

mKI

i tu się w 100% zgadzam z Tobą Giordano….., jeśli o nolana chodzi to myślę ,że powinien czasami wyłączyć tvp publiczną i włączyć myślenie, ale z tym myśleniem, może być problem , wnioskując po bzdetach , które wypisuje

yaGo

@G-B
Your comment in my post ?

Giordano Bruno

@yaGo

Nie, to tylko układ graficzny strony powoduje takie wrażenie. Wysyłałem odpowiedź do Nolana

YaGo

I’m apologize for You !
Nolan, to pisowy troll !
Pozdrawiam GB !

xyz

Zarządza również tobą w twojej Galaktyce. Nie mogę do psychiatry stary, bo wszędzie, jako psychol jesteś przede mną a ja nie przepadam za takim głąbami, jak ty.

Gość

Tak się drodzy Państwo rozwiązuje problem kolejek na pabianickim basenie.

Jacek

Ceny będą porównywalne,tylko że cena u nas jest za 45 min pływania ,a warunki do pływania to tragedia po 4 osoby na jednym torze

Czytelnik

Nie dość, że woda mokra, to jeszcze ma być drożej? Nie żartujcie sobie

Piter

Paranoja,rozbudować basen to nie ale podwyżka to tak, ciasno, mało miejsca.🤔

Nikita

Co oni porównują? Ten nasz śmieszny grajdół z innymi miastami? tu nawet w wakacje zamknięte! „Musimy wspomóc miasto…” Ale kto musi? Kosztem mieszkańców będziecie wspomagać nieudolność i bajzel? Ja nie zamierzam tego wspomagać. Wolę wspomóc Tuszyn. Żegnam

Edward

Ważne, że sami się wspomogli, radni przynajmniej mają na ratę kredytu za mieszkania na koszt podatnika. Pomyślcie drodzy mieszkańcy co jeszcze dla nich możemy zrobić, aby się nie przepracowywali, obsadzali małżonków na stanowiskach i żyli suto i szczęśliwie.

YaGo

Najlepiej oddać, co swoje. Zacznij o siebie, jeśli taka twoja ” troska „.

adam

Głosowaliście na pis to macie za swoje płacz i płac i nie kwiczeć jak wrony

YaGo

Co ? Żałujesz, że głosowałeś na pis i zdechło. No, to teraz szczekasz jak kaczka !

Gość

U nas PiS nie rządzi miastem

Giordano Bruno

I właśnie dlatego karze nas nie płacąc zobowiązań i stąd widmo dziury w budżecie miasta. Wraca hasło sprzed lat: przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i pisiecki.

Nikita

Kolo! Ale w Pabianicach miastem rządzi KC PO i komuchy + stare cwaniaki od lat te same. Coś ci się pomieszało

YaGo

Nikita ? Ty psisbleszewi komuchu ?
Masz problem kogo wybrano w ramach wyborów. Morda w trep, czyli w siebie !

Szuwarek

Z basenu korzysta rocznie 130 tyś osób ale jakich osób ? Czy to osoby płacące za siebie ? Czy to osoby np. szkolne dzieci Za które w ramach lekcji wf płaci miasto, Czyli nie pobiera kasy Dobrze ze miasto finansuje lekcję wf . Ale nie dla wszystkich . Może warto by zastanowić się nad tym żeby więcej szkół mogło korzystać z takich lekcji? Teraz korzystaja np 4 szkoły za darmo Może zrobić wejście na basen za 4 zl Ale żeby każda szkoła w tygodniu mogła przyjeżdżać na basen ? No i ważna sprawa Podnosimy ceny jakie sa w regionie To… Czytaj więcej »

Michał

Darmowa (?) lekcja WF organizowana przez szkołę podstawową nr 3 na basenie kosztuje rodzica 18 zł.

Szuwarek

Ale rachunek dotyczy wejścia na basen czy kosztu transportu , wynajęcia autokaru

qwerty

Skasujmy naukę pływania, zastąpmy ja religią. Religia jest za darmo, ups katecheci jednak nie pracują za Bóg zapłać.

Kac

A co się dziwić pińcet plus. Wszystko drożeje przez pseudo socjal. To bezwarunkowo takie usługi też będą drożeć. To nie tyle że sytuacja miasta ale ogólna koniunktura. Chciało się pińćset, 13 emeryturę? Za to wszyscy płacą. Ciemny lud wszystko kupi. I da się przekupić swoimi pieniędzmi.

Szuwarek

Jeśli chodzi o podwyżki i ich uzasadnienie😉
Prezydent Częstochowy
wystawił rachunek na ponad 140 mln zł
za nie przekazane finanse
z budżetu państwa do samorządu .

Czyli možna pilnować rozliczeń.
Chociażby happeningowo😆😈😆

Wydawanie pieniędzy na inwestycje
nie dające wpływu do budżetu samorządu
może się skończyć tym,
ze samorządy które sa pod władzą PO
Zostaną doprowadzone do niewydolności finansowej
i przejęte pod zarząd komisaryczny
czyli PiS .
a później obsadzone działaczami partii wiodącej, otworzony kurek z pieniędzmi dla działaczy
I doprowadzone do totalnego bankructwa mieszkańców .