Strona główna Aktualności Z miasta Dron i specjalistyczny samochód sprawdzą nasze powietrze

Dron i specjalistyczny samochód sprawdzą nasze powietrze

15
Z ziemi i z powietrza – w ten sposób będzie sprawdzane w Pabianicach to, co wydobywa się z kominów. W ramach walki ze smogiem strażnicy miejscy i policjanci zapowiedzieli akcję, podczas której do pomiaru zanieczyszczeń wykorzystają nowoczesny sprzęt. 

Zaplanowano ją na czwartek. Tego dnia przed południem na ulicach miasta możemy spodziewać się specjalnego samochodu.

– Przyjedzie do nas z Częstochowy. Jest to auto wyposażone w platformę, która „wyłapuje” zanieczyszczenia, określa ich rodzaj i poziom – wyjaśnia Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej. – Chcemy zobaczyć, jak się sprawuje i jego skuteczność w porównaniu z dronem.

Dron sprowadzony z Poznania będzie latał nad naszymi głowami, prawdopodobnie w centrum i również sprawdzał skalę zanieczyszczeń. Jeśli wykaże on (lub samochód) wrzucanie do pieca czegoś, co nie powinno się w nim znaleźć, na posesję wejdzie patrol mundurowych, czyli policjant i strażnik miejski.

– Akcję zainicjowała Komenda Wojewódzka Policji, a my ją wspieramy. Pabianice zostały wytypowane do wzięcia w niej udziału jako jedno z tych miast, które podejmują temat walki o czystsze powietrze – dodaje komendant Makrocki.

Specjalistyczny samochód ma wyjechać na ulice kwadrans po godz. 10.00, a dron wzbić się w powietrze o godz. 11.00.

Z kolei na Starym Rynku funkcjonariusze pokażą (o godz. 10.00), jak prawidłowo rozpalać w piecu, gdyż właśnie nieumiejętne wykonywanie tej czynności jest m.in. przyczyną unoszących się nad dachami kłębów dymu. W ramach czwartkowej akcji w Szkole Podstawowej nr 13 przewidziano ponadto prelekcję dla uczniów, której tematem będzie smog i szeroko rozumiana ochrona środowiska.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nic nie robią darmozjady na Modrakowej jak palili śmieci tak palą

Zła godzina na taką akcję. 20-21 najlepiej. Wtedy ludzie palą czym popadnie, aż nie można powietrza w płuca nabrać…

comment image

Zapraszam róg miodowej i wiejskiej. Codziennie chyba wybierają Papieża… I wybrać nie mogą

a ja polecam Poprzeczną, Kościelną, róg 3 Maja. niestety trudne warunki mieszkaniowe pociągają za sobą palenie butelkami plastykowymi

Zaraz to się skończy, bo rząd wprowadzi kaucje za te butelki:-)

I jak zawsze w Polsce tylko akcje pozorowane – a obywatele żyją w OBOZIE KONCENTRACYJNYM!!! WSTYD I HAŃBA!!!!! WSTRZYMAĆ wszystkim Policjantom, Strażnikom Miejskim, Prokuratorom i Sędziom wypłaty pensji a gwarantuję że w tydzień będziemy żyli w UZDROWISKU PABIANICE!!!!! Natychmiast znajdą się procedury, chęci do pracy i nagle wszystko będzie możliwe!!!

Co za idiotyczny kraj i miasto. Informować o tym kiedy i o której będą kontrole…. To tak jak fotoradar. Najpierw info, że będą fotki robić. To jest chore.

Łykajcie tą propagandę papkę dalej, przecież od kilkudziesięciu lat jest zanieczyszczenie powietrza zimą, to nie norge gdzie mają poziom życia i złoża gazu, łatwo się tym propagandowym cwaniakom tę nagonkę propaguje, samo podłączenie do sieci gazowej, jak się jest tym wygranym i jest możliwość czyli tzw. sieć w ulicy to wydatek na samą tylko papierologię ok 4 tys,+ przyłącze, kocioł gazowy ect. min 15 tys zł, + najdroższy gaz w uni dzięki pawlakowi itp., koszt ogrzania domu wielkości 100-150 m2 sezon to ok 5 tys zł, więc życzę szczęścia na lata aby coś w tym temacie mogło się zmienić

Kto ci każe gaz podłączyć. Czy gaz jest jedyną alternatywą? Załóz sobie pompę cieplną.

Twoim małostkowym rozumowaniem to i mogę dwie kurtki założyć na zimę, jak już coś to pompę ciepła o cieplnej nie słyszałem

Zamiast nękać obywateli kontrolami antysmogowymi wystarczy poprawić sytuację gospodarczą by ludzi było stać na zakup dobrej jakości piecu i opału.

Niech zaczną od tego wielkiego komina na piaskach. Niech radny od czystości środowiska pokaże skan badania spalin własnego deisla.

Do dupy, te wszystkie wasze akcje. Szkoda ludzi i pieniędzy o ” kibicach ” nie wspominając.
Potrzebna kasa na wymianę pieców i po temacie !
Panie PMP, niech Pan przerzuci kasę z innych dotacji na wymianę pieców, jeśli to nawet pisdzielstwo blokuje. Zyska Pan szacun normalnych mieszkańców Pabianic.
Debili nie opanujemy, ale może trafią się rozsądni ludzie.
Zmień Pan piara, bo następnych wyborów już pan nie wygra a czytałem, że jeden gość był zawsze szefem swego miasta od 1989, non-stop, dopóki Pan Bóg nie powołał Go do Siebie, chyba w wieku 79 lat.
No, daj Boże zdrowie.

Wjeżdżajcie z tym talatajstwem do Łodzi, bez zapowiedzi, wyniki będą zdecydowanie lepsze