Strona główna Aktualności Z miasta Drogowcy szykują się do remontów ulic zaplanowanych na 2023 rok

Drogowcy szykują się do remontów ulic zaplanowanych na 2023 rok

38
Zdjęcie ilustracyjne.

Ogłoszony został przetarg na przebudowę kilkunastu pabianickich ulic. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Kwota to 5 310 281,50 zł. 

Choć według wcześniejszych zapowiedzi prezydenta przetarg miał być ogłoszony jeszcze w październiku, stało się to dopiero teraz.

Drogi i chodniki wybrane do remontu:

Rycerska, Księżycowa, Akacjowa i łącznik z Żytowicką, Lisia, Makowa, Grabowa, na odcinku od Jana Pawła II do PTC (jezdnia, chodniki, miejsca postojowe, odwodnienie), Piaskowa, Robotnicza (jezdnia, chodniki), Popławska (Smugowa – Carrefour),  Różana (jezdnia, chodnik), Smugowa 10 (remont chodnika), Bugaj 94-96 (remont chodnika), Wyspiańskiego/Broniewskiego (remont chodnika), Drewnowska (chodnik str. południowa), Wyspiańskiego 1 (zatoka, chodnik).

Wykonawcy mogą składać oferty do 4 stycznia 2023.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A kiedy ul. Janke? Bugaj od Gawrońskiej do Roweckiego .?
Przecież te ulice to wstyd dla miasta że takie jezdnie jeszcze są…kierowca czuje się jakby jechał po wertepach… góra dół itd
Karniszewicka jest nie lepsza od Podmiejskiej do Torowej…niby remontowana pare lat temu a wygląda jak szwajcarski ser

Zapraszam na ul. Bochaterów.

Sorry za literówkę, miało być Bohaterów.

Ale z ich szybkością prac wybierają drogi ,które mogą remontować miesiącami .
Te które wymieniłeś powinni wyremontować już dawno tylko środków braknie.

Karniszewicka była remontowana jakieś 20 lata temu. I nie wygląda jak szwajcarski ser.

Poza kostką pod autobusy to bitum popękany oraz ubytki w jezdni to nie nazywamy bublem? Przecież tam nie ma ciężkiego ruchu poza autobusami i droga nawet 20 lat nie wytrzymuje to chyba nie romont a parodia remontu wróć przebudowy bo powstał przy okazji chodnik więc ślad drogi był przebudowywany

Ulica Bugaj od Roweckiego do Gawrońskiej to od wiekìw zapadający się dziurawy dramat.

niech sobie w tych planach zarezerwują jeszcze następny rok, gdyż wykonawca się nie wyrobi. aha i jeszcze niech odłożą kolejne 5 baniek na dopłatę wykonawcy który wygra w najtańszą ofertą, bo mu później koszta wykonania nagle wzrosną!

a Orna ?

Orna quada trzeba kupić i amfibie

Tak wygląda samochód po przejechaniu ul Ornej

koło.jpg

A co z Myśliwską bis?

No właśnie gdzie jest ul. Orna, która była w pierwotnym planie? Jak to jest Panie Prezydencie z tymi obietnicami? Może warto obiecywać mieszkańcom mniej niż później świecić oczami i odpowiadać np. wzrostem kosztów. No niebywale inflacja taka, że przez 2 mc trzeba było zrezygnować z ulicy.

Te obiecanki były tylko po to,by przymknąć buzie mieszkańcom(zbulwersowanym). A swoją drogą to wstyd że UM pobiera opłaty za zajęcie ,,takiego,,pasa drogowego.

Ul.Orna też była uwzględniona a teraz raptem już nie?

Jeszcze jednego nie skończyli a wy chcecie żeby tamte ulice wyremontowali chyba śmiech. Do 15 listopada miało być skrzyżowanie otwarte św. Jana / Kilnskiego a dzisiaj jest który i światełka nie widać. Podobno pan prezydent miał kary naliczać ale chyba dla siebie !

Jest tajemnicą poliszynela, że pierwszeństwo na listach dróg do remontu mają te, na których mieszkają radni lub inni lokalni notable.

Podasz które to osoby, czy tak tylko strzelasz ślepakami?

Lisia

Pani z powiatu na Lisiej. Przyboczna prezydenta.

To już te osoby i ta lista dróg na których mieszkają? Bo jedna droga z piętnastu to o niczym nie świadczy. Też trzeba ją chyba kiedyś zrobić?

Orna ma byc wyrementowana z funduszu drog samorzadowych

Panie Red. serdecznie dziękuję za sprawdzenie. To jest chyba jakiś joke.

Trochę z innej beczki…właśnie rozmawiałem z Panem koordynatorem odpowiedzialnym za akcję zima w Pabianicach i np ciekawe rzeczy ten Pan próbuje wmówić a mianowicie że np miasto nie uprząta z jezdni błota posniegowego i nieważne czy później w nocy poprzez ujemne temperatury zrobi się ślisko bo powstanie nabój śnieżny dwa piesi przechodząc na drugą stronę mogą skakać przez błoto na przejściach itd bo oni tego nie będą uprzątać tj usuwać z jezdni. Nikt nie prosi o dodatkowe sypanie ale jeśli opady ustają i robi się maź na jezdni warto to zepchnąć póki nie zmienia się to w zmarzline..czekam na reakcję… Czytaj więcej »

Z koordynatorem, czyli z kim konkretnie?

Ul. Bugaj od Roweckiego do Gawrońskiej następnie cała Gawrońska to są ulice gdzie codziennie odbywa się duży ruch i takie ulice powinny być remontowane na pierwszym miejscu a nie ma ich nawet w planach!!! Owszem te ulice, które są wymienione do remontu też są w złym stanie ale trzeba sobie zadać pytanie jaki ruch odbywa się na ulicach Bugaj i Gawrońskiej a jaki np. ma ulicy Księżycowej?

Wspomniana ul. Bohaterów i dalej Łąkowa od Moniuszki do Orła . Wstyd żeby jeszcze leżały kamienie na ulicach!

Prawda jest taka, że oprócz wyremontowanej Jutrzkowickiej , Kilińskiego, Partyzanckiej , Łaskiej i jak zakończy się remont Zamkowej, Starego Rynku i Warszawskiej to reszta nadaje się do mniejszego bądź większego remontu.

Prawda jest taka, że cztery pierwsze nie należą ani do miasta, ani do powiatu.

Wierzę, że Prezydent chciałby też więcej zrobić dla miasta ale z kąd ma wziąć pieniądze. Robi tyle na ile ma pieniędzy i wszystko w tym temacie.

Dowalił opłaty za garaże i inne opłaty na rzecz miasta o ponad 100%to ma

Śmieszne grosze, uwierz. W porównaniu do podatków jakie płacą firmy za ludzi na etacie i ogólnie prowadzenie działalności gospodarczej

A kiedy doczeka sie remotu dwóch wieszczy mickiewicza i slowackiego

A co z ulica Zaradzyńską? Kiedy wkońcu bedzie tam asfalt?

Remont to zawsze ograniczenie w ruchu i korki. Ja na szczęście pracuję zdalnie, bo inaczej to porażka. Załatwiłem sobie neta moico i mogę jednocześnie robić kilka rzeczy na raz i nic się nie zacina

To są kpiny. Dla Pana Prezydenta oczkiem w głowie przed wyborami i do dziś jest tramwaj i szkutnia. Niestety nie wziął pod uwagę że przy takich inwestycjach (oczywiście nikomu do szczęścia nie potrzebnych w tym mieście) i rosnącej inflacji, koszty ich budowy zostały przekroczone o kilka dobrych milionów i dlatego nie ma funduszy na budowę nawierzchni ulic, żeby mieszkańcy nie urywali sobie zawieszenia oraz nie wnosili całego tego syfu do domów. Zapraszam Panie Grzegorzu na ul. Orną. Proszę się ubrać na biało i przejść po deszczu od początku do końca i odwiedzić tych wszystkich biednych ludzi i spojrzy im w… Czytaj więcej »