Strona główna Aktualności Z miasta Drogo za mieszkania. Pabianice wyprzedza tylko Łódź

Drogo za mieszkania. Pabianice wyprzedza tylko Łódź

4
Mieszkania z rynku wtórnego są w Pabianicach drogie, przynajmniej na tle innych miast w naszym regionie. Pod tym względem wyprzedza nas tylko Łódź.

Tak w każdym razie wynika z zestawienia, które sporządził Rankomat. Eksperci wzięli pod lupę ceny w miastach mających powyżej 50 tysięcy mieszkańców, przyglądając się 77 największym.

Co się okazało? Że za 1 metr kwadratowy mieszkania, które nie jest nowe trzeba u nas zapłacić średnio 5041 zł (źródło: adresowo.pl; dane pochodzą z drugiego kwartału bieżącego roku). W porównaniu z innymi miastami województwa taka cena daje Pabianicom 2. miejsce po Łodzi. W całym rankingu największych miast nasze uplasowało się na 34.

Taniej jest choćby w Bełchatowie, ze stawką 3968 zł za 1 metr kwadratowy i Tomaszowie Mazowieckim, gdzie wynosi ona 4865 zł. A także w Zgierzu, chociaż w tym przypadku mówimy o mniejszej różnicy między tym miastem i Pabianicami (41 zł na 1 metrze kwadratowym).

Najdroższe mieszkania z rynku wtórnego są w Łodzi – 1 metr kwadratowy kosztuje tam średnio 6268 zł. Średnia w całym województwie łódzkim to 5842 zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ceny spadną trzeba poczekać ,

Pod warunkiem, że nie musisz wynajmować drożej niż rata 🙂
Inflacja też jest zagrożenie, ale za 5-10 lat na pewno (demografia)

Pod warunkiem że w przyszłym roku inflacja nie dobije do 20%.

Bo ludzie myślą że dostaną taką cenę jak za nowe . Ludzie masowo biora kredyty bo rata mala ale do czasu później zaboli.