Strona główna Aktualności Z miasta Ogrodzenie naprawione, piłkarze mogą grać

Ogrodzenie naprawione, piłkarze mogą grać

4
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zabezpieczyli teren przed dzikami, które zniszczyły murawę boiska „Włókniarza”

Zostało ono niedawno wyremontowane, a kilka dni temu, na skutek wtargnięcia zwierząt na obiekt, zdewastowane (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Strat jeszcze nie oszacowano, bo w pierwszej kolejności MOSiR skupił się na tym, aby nie dopuścić do tego, by sytuacja się powtórzyła.

– W ogrodzeniu z betonowych płyt pojawiły się kiedyś ubytki i została tam założona siatka. Dziki musiały podchodzić właśnie pod tę siatkę, podkopywać się pod nią i tak dostały się na boisko. W tych miejscach zostały już jednak postawione betonowe przęsła – wyjaśnia Tomasz Giedrojć, kierownik obiektu.

Mimo zniszczeń dokonanych przez niepożądanych „gości” piłkarze mogą na nim trenować, rozegrano tam już także mecze. Jak usłyszeliśmy od Tomasza Giedrojcia, udało się bowiem naprawić boisko w sposób umożliwiający korzystanie z niego, bo wbrew początkowemu wrażeniu „tragedii nie było”.

– Ułożyliśmy darń ponownie i ją zawałowaliśmy – dodaje kierownik. – Ostateczna decyzja, co dalej nie została jeszcze podjęta.

Na boisku zamontowano też fotopułapki.

– Mamy takie na wyposażeniu cztery, dwie były wolne, więc je wykorzystaliśmy. Będziemy mieć ten obiekt na uwadze – mówi Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co za bzdury gość opowiada. Płot był rozwalony od miesięcy i nikomu to nie przeszkadzało. Dopiero teraz łaskawie pan kierownik się wziął za robotę.

Foto pułapki ? I co dzik dostanie mandat ? Kredytowy czy gotówka ?

W żołędziach.🤣

po jaki kit fotopułapki (każda pewnie za 1,5tys.) na zamkniętym obiekcie? Dlaczego SM ma za publiczne pieniądze nadzorować czyjś obiekt? te foto pułapki powinny być w miejscach wysypywania śmieci po lasach a nie na boisku. Właściciel obiektu powinien sobie sam zakupić kamery i ogarnąć ochronę.