Strona główna Aktualności Z miasta Drogie parkowanie. Strażnicy wezwali lawetę

Drogie parkowanie. Strażnicy wezwali lawetę

10
Zapowiadali, że nie będzie pobłażania wobec kierowców, którzy parkują samochody w miejscach niedozwolonych i dzisiaj przekonał się o tym kolejny zmotoryzowany użytkownik dróg. 

Około godz. 8.25 przejeżdżający ulicą Mariańską patrol straży miejskiej zauważył stojącego za znakiem B-36 Hyundaia na zgierskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze skontaktowali się więc z firmą z Ksawerowa i poprosili o przyjazd lawety. Auto zostało odholowane na tamtejszy parking.

– Kierowca pojawił się w naszej komendzie, ale nie zakończyliśmy jeszcze tej interwencji, gdyż nie miał przy sobie dokumentów. Zostały w samochodzie. Musiał udać się do tej firmy, aby je odebrać i jeszcze nie wrócił – poinformował dyżurny straży miejskiej.

Parkowanie na zakazie to wykroczenie, za które strażnicy miejscy mogą pouczyć lub wystawić mandat (100 złotych). Niezależnie od tego, w jaki sposób skończy się dla kierowcy Hyundaia, będzie musiał on pokryć koszty odholowania pojazdu. A to kilkaset złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

PACZAŁ NA ZNAKI… Ojojoj smutna buzia…

budżet się sypie to trzeba lawetami nadrabiać

Silni wobec słabych, słabi wobec silnych. Dobrze, że nie wytrzasnęli firmy ze Zgierza. Inna kwestia, że MPK chowa takie ananasy, które potrzebują puste lotnisko, żeby wykręcić.

Brawo! Popieram działania SM i proszę o więcej takich interwencji. Zero tolerancji.

Jak dla pana z czewonego polo na zamkowej

za złe parkowanie powinien dostać mandat! nie ma tam info że grozi odholowaniem! Nie popieram postępowania kierowcy, jednak uważam działanie SM za wysoce przesadzone. Napędzają piniondz prywatnej firmie! A zwykłemu kowalskiemu kłopotu narobili… Co spowodowało jego złe parkowanie????? Dostał by mandat i już. A tak z buta lub taxówki po dokumenty do ksawerowa i spowrotem na komendę użerać z wąsatym typem o zawyżonym ego. Zabrali kierowcy nie tylko piniondz ale i część jego życia. Naprawdę niewspółmierne do czynu.

Dokładnie. Dobrze gdyby pan strażnik podał podstawę prawną tego odholowania.

Na wysokości stacji diagnostycznej jest ustawiony znak B-36 + T-24, czyli zakaz zatrzymywania się, parkowanie grozi odholowaniem. Zakaz ten obowiązuje aż do ulicy Moniuszki.

dzięki za minusy niedorozwoje. Artykuł prasowy nie podał iż jest tam znak T-24. A w tym przypadku strażnik nie miałby odstaw do odholowania. ale widać minusuje się tu z automatu a nie z zrozumienia tekstu czytanego..
@Ktoś dzięki za odp na pytanie poprzednika

Jak najbardziej popieram działanie SM w takich przypadkach. Notorycznie mam zastawioną bramę wjazdową przez Januszy z polskich dróg i też liczę na szybkie odholowywanie takich pojazdów. Zresztą, od tego są przepisy aby ich przestrzegać…