Strona główna Aktualności Z miasta Droga przez pola połączy Bugaj i Piaski

Droga przez pola połączy Bugaj i Piaski

23
fot. https://www.facebook.com/komunikacjapabianice
Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż projektowanej niegdyś ul. Popiełuszki. 

Ścieżka rozpocznie się przy rondzie na ul. Jutrzkowickiej i będzie biegła polami do ul. Wiejskiej, z odgałęzieniem w ul. Targową. Urząd Miejski w Pabianicach przewiduje tez montaż oświetlenia. Ta opcja uzależniona jest od wyniku przetargu na modernizację oświetlenia miejskiego.
Ścieżka rowerowa i chodnik budowana jest w ramach programu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” (etap F).

Pomysł powstania ulicy Popiełuszki narodził się ponad 10 lat temu. W 2010 roku Rada Miejska w Pabianicach podjęła uchwałę, żeby nowo projektowana ulica nosiła nazwę kapelana warszawskiej Solidarności. Jezdnia miała mieć 4 pasy i pełnić rolę obwodnicy miasta. Nie znaleziono wtedy funduszy na drogę. Temat wrócił w 2020 roku, kiedy ratusz złożył wniosek do Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę tej właśnie drogi (ponad 2 km). Zakres prac obejmował budowę szerokiej na 7 metrów jezdni, mostu nad rzeką Pabianką, skrzyżowań z ulicami Jutrzkowicką i Wiejską i drogami lokalnymi, chodników, oświetlenie, niezbędnych sieci (energetyczna, telefoniczna), odwodnienia, kanalizacji i sieci gazowej. Urzędnicy wnioskowali o 45 mln złotych dofinansowania. Tym razem też się nie udało. Jak na razie będzie ścieżka rowerowa i chodnik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Droga potrzebna na cito szczególnie, że na Grota ciągle wahadło. Tylko, że żaden odpowiedzialny rząd nie da tyle milinów pabianickim urzędasom. W połowie budowy pewnie okazałoby się, że brakuje jeszcze raz tyle kasy, a czas budowy wydłużony o połowę jak większość inwestycji w Pabianicach.

Bardzo się cieszą Pabianiczanie. Za dziesięć lat po siedmiu zmianach etapów oddawania do użytku , zostaną oddane.

Znowu wycięte drzewa. To już chyba taka Pabianicka tradycja.

Oj szczane krzaki to drzewa? Hmm ciekawa definicja.

Proponuję oderwać wzrok od telefonu i zobaczyć w rzeczywistości te Twoje krzaki.

I bardzo dobrze

Bardzo fajny pomysł. Popieram.

Pato rozwój.Pato plany.

Jeszcze więcej betonu i zabierania środowisk naturalnych zwierząt.. ja pier*..

Przenieś się do szałasu z gałęzi i lisci

Kiedyś się przeniosłem, ale teraz jakiś człowiek przyszedł z piłą i chce wycinać bo ścieżkę mają budować…

zaraz będziesz płakał, że cie znowu zalało. Ciekawe dzięki czemu jak wszędzie beton albo asfalt 🙂

Z braku kasy(?) A właściwie zainteresowania nie utrzymuje się już istniejących a będących w strasznym stanie ulic (Sienna) a kombinuje się z nowymi. Kombinacje już dają popalić pabianiczanom przez Zamkową czy Warszawską. Przykład wyremontowanej dopiero co ulicy Roweckiego gdzie od kilku dni trwa poprawianie super…lonej roboty za miliony.

Przyłączam się do Pana wypowiedzi. Już nawet nie będę wymieniać nazw istniejących ulic, których wygląd woła o pomstę do nieba. Okazuje się, że miasto ma pieniądze na kolejną dróżkę a na inne ulice kasy brak od lat.

Nie mogę się doczekać.

Jakie miasto taka „mierzeja”

Poproszę zrobić odpowiednio wysokie i miękkie barierki pomagające w logistyce tranzytu pieszego osób nietrzeźwych.

Drogi są potrzebne, nawet jak z dupy i donikąd

A co z Myśliwską bis, która miała być wybudowana za pieniądze urzędu marszałkowskiego. Tutaj nie potrzeba milionów z miasta Pabianice, a i tak nasz kochany Pan Prezydent blokuje inwestycję!

Dopóki Urząd Marszałkowski jest zarządzany przez PiS, to raczej nie ma na co liczyć.

Last edited 23 dni temu by Santana

Na kolejną inwestycję proponuję kolej linową z Bugaju na Żdżary 🚠 🤣

🤣🤣

Po wycofaniu samochodów spalinowych ścieżki się przydadzą. Choćby z Pabianic prosto do Gdańska. Bo zostanie nam rower albo parakulos.