Strona główna Na sygnale Dramatyczna akcja ratunkowa nieopodal Lewityna

Dramatyczna akcja ratunkowa nieopodal Lewityna

5
Ilustracja
Policjanci otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która chce odebrać sobie życie. W porę dotarli na miejsce.

Dramatyczne sceny rozegrały się 18 kwietnia 2023 roku przed godziną 15.00. Wtedy to dyżurny pabianickiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że 37-letnia mieszkanka Pabianic zamierza targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze znali przybliżoną lokalizację – w lasku u zbiegu ulicy Smugowej i Popławskiej. Dyżurny wysłał w to miejsce radiowozy na sygnale.

– Sierżant Tomasz Lasocki wraz z posterunkową Natalią Grzanką pozostawili radiowóz i pieszo rozpoczęli przeczesywanie podmokłego terenu. Po około 20 minutach poszukiwań, zauważyli wiszącą na drzewie białą, foliową torebkę. Natychmiast podbiegli w to miejsce, gdzie w zaroślach dostrzegli leżącą na plecach postać. Kobieta nie reagowała na głos i nie było z nią kontaktu. Na szczęście policjanci zdążyli na czas. Niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, cały czas próbując nawiązać kontakt z kobietą. Po kilku minutach odzyskała przytomność i otworzyła oczy – relacjonuje wydarzenia sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Funkcjonariusze wynieśli poszkodowaną z zalesionego terenu i przekazali załodze pogotowia ratunkowego. Pomoc przyszła na czas, a życiu i zdrowiu kobiety nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść wsparcie i ratunek. W sytuacji kryzysowej warto skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocy, takich jak:

– 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,

– 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,

– 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę,

– 22 484 88 01 – ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania. Dyżury psychologów w pon. – wt. w godz. 15:00 – 20:00, środa i piątek w godz. 10:00 – 15:00 i niedziela w godz. 15:00 – 20:00. Dyżury psychiatrów w czwartek w godz. 16:00 – 21:00 i piątek w godz. 15:00 – 20:00

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Należy z nią dogłębnie porozmawiać

Brawo Tomek i Natalia! Dajecie dobre imię mundurowi!

Statystycznie 15 osób dziennie popełnia samobójstwo :(:(:( Jeśli jej nikt nie pomoże to następnym razem kupi linę :(:(:( Brawo dla Policji !!!

Odstawiła przedstawienie dla rodziny i tyle. Nawet zaznaczyła torebką miejsce aby łatwiej było ją znaleźć.

No wreszcie porządny psychoanalityk się znalazł. A tak, wszyscy myśleli, że kobieta potrzebuje pomocy. Dziękujemy, że nas oświecłeś.