Strona główna Aktualności Z miasta Dotacja na wymianę pieców

Dotacja na wymianę pieców

2

O tym, jak ją dostać będzie mowa na dyżurze informacyjnym we wtorek, 14 lutego od godz. 15.00 do 17.00 i w środę, 15 lutego od godz. 10.00 do 12.00 w Urzędzie Miejskim przy Zamkowej 16 (sali nr 4 na parterze).

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska odpowiedzą na pytania, jak skorzystać z „Programu niskiej emisji”, który ogłosił Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, i pomogą wypełnić deklarację. Zgłoszenie do pobrania dostępne są na stronie internetowej ratusza.

Od 23 lutego do 15 marca 2017 r. wypełnioną deklarację trzeba złożyć w Wydziale Ochrony Środowiska UM (ul. św. Jana 4, II piętro, pok. 21) . Udział w programie to szansa dofinansowania do wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła bądź podłączenie się do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Maksymalna wysokość dotacji wynosi do 40 proc. poniesionych kosztów związanych ze zmianą sposobu ogrzewania, m.in. zakupem i montażem nowych urządzeń i demontażem starych czy przygotowaniem niezbędnych projektów i dokumentacji.

Więcej informacji TUTAJ.

Po zebraniu deklaracji miasto w imieniu mieszkańców wystąpi do WFOŚ.

REKLAMA
Poprzedni artykułOszczędzili radnego. Na razie
Następny artykułReforma oświaty. Jakie problemy napotkamy?
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A kiedy dotacje na termomodernizację budynków ?

A co z ludzmi ktorych nie stac na wymiane piecy (60% ktore sami musza wylozyc)? Beda karani czy kaze im sie zamarznac ?