Strona główna Na sygnale Pożary Doszło do zwarcia. Spłonął Fiat Ducato

Doszło do zwarcia. Spłonął Fiat Ducato

0
fot. OSP Konstantynów Łódzki
Z powodu zwarcia instalacji elektrycznej przy ul. Kolejowej w Konstantynowie Łódzkim spłonął wczoraj samochód dostawczy. 

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do komendy powiatowej PSP kilkanaście minut po godz. 13.00. Na miejsce został skierowany jeden zastęp straży pożarnej z Pabianic i jeden konstantynowskich ochotników.

Po dojeździe jednostek na miejsce okazało się, że pali się Fiat Ducato (na łódzkich numerach rejestracyjnych). Istniało ryzyko, że ogień obejmie znajdującą się obok altanę i kontener socjalny, dlatego strażacy podali na nie jeden prąd wody w obronie.

– Pożar samochodu został ugaszony jednym prądem piany ciężkiej. Z powodu rozszczelnienia zbiornika z paliwem trzeba było przelać 80 litrów paliwa w zbiorniki zastępcze – informuje st. kpt. Michał Kuśmirowski z komendy powiatowej PSP. – Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, w działaniach wykorzystali również kamerę termowizyjną.

Fiat Ducato spłonął całkowicie. Straty zostały oszacowane na 60 tys. zł. Ponadto opaleniu uległy altana i kontener socjalny. W tym przypadku wartość strat oceniono na 15 tys. zł.

Akcja z udziałem 12 strażaków trwała godzinę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments