Piłkarze PTC Pabianice rozegrali w końcu zaległe spotkanie 26. kolejki Łódzkiej Klasy Okręgowej, notując ligowe punkty po raz trzeci z rzędu.
Start Brzeziny – PTC Pabianice 3:3 (1:3)

Pabianiczanie dobrze zaczęli spotkanie, bowiem już w 10. minucie Piotr Szynka wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niestety, po nieporozumieniu Kamila Stolarka z bramkarzem Szymonem Radziszewskim na tablicy pojawił się wynik 1:1. Nie zdeprymowało to jednak fioletowych i ci jeszcze przed przerwą zdołali strzelić kolejne dwa gole. Trafienia Piotra Szynki Daniela Dudzińskiego sprawiły, że do przerwy mieliśmy 1:3 dla PTC.

Po dobrej, pierwszej odsłonie spotkania wydawało się, że pabianiczanie pójdą za ciosem. Nic bardziej mylnego. Brzeziny zdobyły bramkę kontaktową w pierwszej minucie drugiej połowy i zrobiło się nerwowo. Fioletowi mieli później kilka dogodnych sytuacji, aby podwyższyć swoje prowadzenie, ale wszystkie spełzły na niczym. W końcówce regulaminowego czasu gry stało się to, co mogło najgorszego – gospodarze zdobyli gola na 3:3. W 94. minucie zawodnicy PTC mieli jeszcze szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, ale sędzia liniowy był bezwzględny, sygnalizując akcję spaloną.

Mecz zakończył się zatem podziałem punktów i drużyna z Pabianic ma ich na swoim koncie już 24. Fioletowi plasują się na 13. pozycji w tabeli, wyprzedzając GLKS Sarnów/Dalików o dwa oczka.

W przedostatniej kolejce sezonu 2018/2019 podopieczni Michała Buchowicza zagrają u siebie z mistrzem ligi – ŁKS-em II Łódź. Początek tego starcia w niedzielę o godzinie 16:00.

PTC: Radziszewski, Drewniak, Sikorski, Kaźmierczak, Stuchała (46. Stachowski), Boratyński (70. Cukierski), Szynka, Bednarski (90. Prochuń), Hiler, Stolarek, Dudziński (52. Rudyk).