Strona główna Dzieje się Rozrywka Dni Pabianic 2022. Przedstawiamy gwiazdy imprezy

Dni Pabianic 2022. Przedstawiamy gwiazdy imprezy

9
Przed nami 44. Dni Pabianic. Na scenie zobaczymy dwóch laureatów Fryderyków, czyli najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Impreza zorganizowana zostanie 3 września na polu golfowym (wejście od ul. Grota Roweckiego). 

Krzysztof Zalewski

Gwiazdą wieczoru będzie bez wątpienia Krzysztof Zalewski. Szerszej publiczności dał się poznać już 20 lat temu, kiedy został laureatem program „Idol”. Po debiutanckiej płycie utrzymanej w nurcie hard rockowym zrobił przerwę w śpiewaniu i udzielał się jako muzyk sesyjny. Karierę solową zaczął kontynuować w 2013 roku wydając drugi album – Zelig. Od tego momentu zerwał z ciężkim brzmieniem idąc w stronę pop/rock. Trzeci album „Złoto” dotarł do 8. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS (listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce) i uzyskał status platynowej płyty, natomiast ostatni krążek „Zabawa” (2020) trafił na 2. miejsce tej listy.
Zalewski jest też jedną z twarzy „Męskiego Grania”. To on skomponował muzykę i napisał tekst to wielkiego hitu „Początek” zaśpiewanego wspólnie z Dawidem Podsiadło i Kortezem. Utwór ma do tej pory 134 mln wyświetleń na You Tube i jest to jeden z najczęściej odtwarzanych polskich utworów na tej platformie.
Artysta jest zdobywcą aż 7 fryderyków.

Kwiat Jabłoni

Trzon zespołu tworzy rodzeństwo – Katarzyna i Jacek Sienkiewiczowie. Ich ojcem jest znany niegdyś muzyk, lider zespołu Elektryczne Gitary. Ich muzykę określa się jako folk/pop.
Zespół jest na rynku 4 lata i ma na koncie 3 albumy studyjne (ostatni nagrany z gośćmi dla Muzeum Powstania Warszawskiego). W tak krótkim czasie zaskarbił sobie przychylność fanów na tyle, że Kwiat Jabłoni był jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Pol’and’Rock, a ich koncert przyciągnął jedną z największych, tegorocznych widowni pod scenę. Ich hit, czyli „Dziś późno pójdę spać” ma blisko 40 mln wyświetleń na You Tube. Kwiat Jabłoni był dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyków.

Andrzej Smolik & Kev Fox 

Duet artystów wydał w 2015 roku jeden album, który zdobył Fryderyka w kategorii „elektronika i alternatywa”. Ten projekt nie jest raczej znany szerszej publiczności i kierowany jest do bardziej wymagających słuchaczy. Fani dożynkowego czy piknikowego grania nie odnajdą tutaj swoich brzmień. Warto jednak dodać, że pomimo niszowej kategorii muzycznej single tego duetu mają ponad milion wyświetleń na You Tube.
Warto również wspomnieć kogo zobaczymy na scenie, bowiem Andrzej Smolik to już legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Jest kompozytorem, producentem i multiinstrumentalistą współpracującym mi.in z Katarzyną Nosowską, Anią Dąbrowską, Justyną Steczkowską, Moniką Brodką, Marylą Rodowicz, Wilkami, Myslovitz, Hey, T Love.

Poniżej publikujemy plakat z harmonogramem imprezy:

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Andrzej Smolik i Kev Fox w Pabianicach – cieszy wybór takich wykonawców.

comment image

Kwiat jabłoni uwielbiam słuchać i cieszę się że zagrają dla nas.

Wykonawcy z górnej półki!!!

Super skład, szkoda jednak, że nie zaproszono więcej pabianickich wykonawców, którzy czynnie reprezentują Nasze Miasto na krajowej scenie

Może nie wszyscy na raz?

chyba ci sie ta polka na glebe zrabala

Dno totalne. Ogródek zamknięty o 22. Kompletna wieś nie miasto.

Wybór wykonawców naprawdę świetny. Kazdy znalazł coś dla siebie – i młody, i starszy. Pabianice na tle innych miast jak zwykle wypadły najlepiej.