Strona główna Aktualności Poduszki berlińskie, pasy wibrujące i nowe oznakowanie

Poduszki berlińskie, pasy wibrujące i nowe oznakowanie

29
Starostwo Powiatowe w Pabianicach zainwestowało blisko 100 tysięcy złotych w poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Zachodniej w Ksawerowie. Dochodziło tam do licznych wypadków.

Choć część kierowców nie będzie zadowolona z kolejnych spowalniaczy na lokalnych drogach to zarządca drogi zadecydował, że należy tutaj zmienić organizację ruchu.

– Zastanawialiśmy się jak rozwiązać ten problem i poprawić bezpieczeństwo. W tym celu spotykaliśmy się z radnymi gminnymi, ale też mieszkańcami. w wyniku konsultacji podjęliśmy decyzję o zmianie organizacji ruchu. Chcieliśmy to zrobić 1 września, aby uczniowie bezpiecznie mogli przechodzić przez to skrzyżowanie – tłumaczył Krzysztof Habura, starosta powiatowy.

Zakres prac to:

– montaż spowalniaczy wyspowych tzw. „poduszek berlińskich” (ze względu na przejazdy autobusów) we wszystkich wlotach skrzyżowania, na każdym pasie ruchu w celu wyeliminowania ich omijania przez kierowców, razem 8 sztuk,

– montaż kompletu odpowiedniego oznakowania pionowego stosowanego przy progach zwalniających,

– montaż przed skrzyżowaniem w ul. Zachodniej aktywnego znaku B-20 (STOP) zasilanego solarnie, łącznie 2 sztuki,

– montaż aktywnych fluoroscencyjnych znaków D6 (przejście dla pieszych) – przy przejściu w ul. J. Pawła II i ul. Zachodniej, łącznie 4 sztuki

– wymalowania oznakowania poziomego w tym wymalowanie przejść dla pieszych w ul. J. Pawła II i w ul. Zachodniej

– wykonanie  pasów zwalniających wibracyjno-akustycznych w kolorze czerwonym – 3 miejsca po 3 pasy na każdej z ulic przed ich skrzyżowaniem

– montaż bariery po stronie północno-wschodniej.

Koszt zmian to 98 572, 82 zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To się zaczyna robić chore 😠

Czy nie można było tych spowalniaczy zamontować kilka metrów dalej, a nie na wprost wjazdu ? Po pierwsze utrudniają wjazd, po drugie taka odległość od przejścia powoduje, że kierowca zdąży się już ponownie rozpędzić. Montowanie spowalniaczy to istny koszmar w Ksawerowie, abo są w złym miejscu, albo każda jest innej wysokości i szerokości (ul. Wschodnia) przed niektórymi trzeba zwalniać do 5-10 km/h, bo najechanie z dozwoloną prędkością 30 km/h może spowodować uszkodzenie zawieszenia.

Czy to wjazd do twojej posesji, że masz z tym problem, czy tak tylko pitolisz, bo się nudzisz?

Jestem osobą, która jak tylko może to porusza się pięta palec, albo rowerem. Jak muszę coś szybko załatwić to wisiadam w samochód. I to jest tragedia! – albo stoję w korku, bo remonty – a to na wahadle – albo jest jedyna, dwójka, hamulec, puduszka berlińska, jedyna, dwójka i kolejna! Przecież to idzie oszaleć. Najlepiej nie zrobią zakaz jazdy samochodami w Pabianicach i po problemie, bo i tak szybciej się nie da jechać niż 30km/h po tym mieście. Już nie wspomnę, o poziomie jazdy pabianiczan. Od dwóch lat pracuję w Łodzi. I wiem, że jak tylko wjadę do Pabianic to… Czytaj więcej »

Wniosek z tego taki, że jak chcesz coś szybko załatwić, to wsiadaj na rower, albo na skuter 🙂

Widać, że wsiadasz w samochód jak tylko musisz coś załatwić.

Masakra,, tam było niebezpiecznie? Nie. Zauważyłem, jeżdżę na około, szkoda auta….

A kogo to obchodzi, co zauważyłeś i którędy jeździsz?

Last edited 6 miesięcy temu by Piotr

A najlepszy jest znak ostrzegawczy że za 20 metrów jest próg zwalniający tylko problem jest taki że znak stoi 5 metrów przed progiem a nie 20 jak ostrzega znak .

da się ominąć 🙂

P.S.Panią z niebieską torebką zapraszam na pyszną kawę. Jurek 🙂

Jak przejeżdżam przez takie progi to jeszcze dodatkowo używam sygnału dźwiękowego , dla bezpieczeństwa.

Wartość tych spowalniaczy doceni ten kto dzięki nim przeżyje na jezdni . Tym którzy są przeciw zabrać prawko i dać rower i to z tablicą rejestracyjną.

Jak ty zyles do tej pory bez tego dziadostwo?

powiedz komu -powiatowi czy gminie mam zawieźć fakturę za wymianę klocków i zawieszenia? poruszam się kilka razy tym odcinkiem i wnioskuję iż przez hamowanie z 50 do 20 będę musiał częściej niż obecnie wymieniać te podzespoły! nie ponosiłbym tych kosztów gdyby nie takie debilne infrastruktury.

Koniowi zamelduj

Wszystko po to, aby nas z aut wysadzić, mandaty, brak miejsc parkingowych, czerwone fale,może niedługo zakaz jazdy dla niezaszczepionych…śpij dalej narodzie zniewolony

Przydałaby się zakaz komentowania, dla takich jak piszesz.

Ktoś pytał cię o zdanie?

Nie denerwuj się Krzysiu. Zgodnie z twoim, jedynie słusznym zdaniem, wyłączyłem TV i włączyłem internet. Teraz będziesz musiał się ciągle ze mną użerać.
Ale, ale. Jakieś pól roku temu, na tym forum, oznajmileś wszem i wobec, że odchodzisz, bo brak ci tu WOLNOŚCI. Dlaczego więc ciągle musimy czytać twoje szurskie komentarze? Samozaoranie level hard? 😃😃😃

Last edited 6 miesięcy temu by 5 Gwarrior

Śmieszny gościu z ciebie….kiedyś ktoś kto był „warriorem” to swoimi czynami na to zasłużył, ty samozwańczo tak się nazwales, jedyne co potrafisz,to powtarzać te bzdury „,szury „”foliarze”,itd,co tam wam jeszcze lansują?zacznij dziecko myśleć.

Toć mówiłem: włącz myślenie, wyłącz telewizor. Nawet wasza Królowa Szurii, Justyna, zrobiła z tego hasła piosnkę (użycie w tym przypadku słowa „piosenka” jest zdecydowanie na wyrost).
Uwielbiam to wasze hasło 😍😍😍😃😃😃😃 „Wszystko zajdziesz w necie, musisz tylko poszukać. Nie podam ci odpowiedzi na tacy” 😃😃😃😃😃

Popisz jeszcze trochę ,pośmiejemy się

Raczej nie jesteś wesołkiem. Gdyby tak było, nie wydalałbyś z siebie tych gorzkich żalów w każdym swoim komentarzu, winiąc wszystko i wszystkich za swoje życiowe porażki. Nie potrafię sobie wyobrazić jakie musisz mieć smutne życie w którym wszystko i wszyscy cię prześladują, chcą cię zniewolić i skrzywdzić. Ubaw mam za każdym razem czytając twoje wypociny 😃😃😃

I wzajemnie,myślisz, że twoje słowa traktuje jak prawdę objawioną?wyobraź sobie, że nie,poczytam posmieje się i zapominam ,nie wnosisz nic ciekawego do danego tematu.Nie musisz odpisywac, nie będzie mi przykro.

Te wszystkie błędy robisz z powodu nerwów, czy do szkoły było do górkę? 😃😃😃

Panie Miodek”było do górkę?”hi hi hi….ty to chyba nawet POD górkę nie miałeś, skoro nie wiesz, że czasami takie literówki dzięki podpowiedziom T9 wychodzą,pięknie się zaorałeś 😁😁😁

Znowu to zrobiłeś😃😃😃 Nie rozśmieszaj mnie 😃😃😃. Niestety słownikiem się nie wytłumaczysz.
A o T9 poczytaj, może się wreszcie dowiesz czegoś mądrego.

To prawda, moglem główna nie ruszać

Wystarczy że znikniesz, tak jak obiecałeś 😃😃😃
Włącz myślenie Krzysiu. Słownik T9 nie jest w stanie podstawić wyrazu „do” w miejsce wyrazu „pod”. Nie pozwala na to metoda wprowadzania tekstu. Ale tego nie dowiesz się oglądając szurskie filmiki w internecie.

Last edited 6 miesięcy temu by 5G warrior