Strona główna Styl życia Dlaczego elektryczne rowery trójkołowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych jednośladów?

Dlaczego elektryczne rowery trójkołowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych jednośladów?

0

Myśląc rower, przychodzi nam do głowy jedno. Typowy jednoślad na dwóch kołach. Jazda na rowerze to też jedna z ulubionych aktywności fizycznych wśród Polaków i nie tylko. Niestety, nie każdy może jeździć na typowym rowerze. Czy oznacza to jednak, że musi zrezygnować z tej zdrowej formy aktywności na świeżym powietrzu? W żadnym razie. I temu właśnie poświęcimy poniższy tekst, w którym przybliżymy elektryczne rowery trójkołowe. Zapraszamy do lektury.

Dla kogo powstały elektryczne rowery trójkołowe?

Elektryczne rowery trójkołowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się jazdą na rowerze, ale z różnych względów nie czują się pewnie na zwykłym jednośladzie. Może to być spowodowane wiekiem, chorobą, niepełnosprawnością lub bardzo słabą kondycją. Rowery trójkołowe zapewniają stabilność, bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dzięki dwóm kołom z tyłu nie grozi nam upadek, o co nietrudno na zwykłym dwukołowcu.

Czym charakteryzują się takie rowery?

Na pierwszy rzut oka rowery trójkołowe elektryczne są bardzo podobne do zwykłych rowerów trójkołowych. Tym, co je wyróżnia to wspomaganie elektryczne z zamontowanej w rowerze baterii. Ta w zależności od modelu może być umieszczona na ramie, bagażniku lub pod siedzeniem. Elektryczne rowery trójkołowe wyposażone są ponadto w kierownicę, na której znajduje się panel sterowania, który pokazuje aktualny stan baterii, prędkość i pokonany dystans. Możemy wybrać jeden z kilku trybów wspomagania: od minimalnego do maksymalnego. Niektóre modele mają też funkcję „start”, która ułatwia ruszanie z miejsca.

Trójkołowiec tradycyjny a elektryczny, który wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej wybrać trójkołowiec tradycyjny, czy elektryczny, to wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań osoby, która ma z niego korzystać. Trójkołowiec tradycyjny jest tańszy w zakupie i utrzymaniu, ale wymaga większego wysiłku fizycznego i nie daje takiej swobody jazdy jak elektryczny. Rowery trójkołowe elektryczne są droższe w zakupie i utrzymaniu, ale dają większą przyjemność z jazdy. Kupując go np. dla swojej babci, możemy być spokojni, że nie będzie się ona męczyć podczas pokonywania podjazdów, silnego wiatru czy długich dystansów.

dofinansowanie rower trójkołow elektryczny

Dofinansowanie do rowerów trójkołowych elektrycznych

Chcesz kupić elektryczny rower trójkołowy dla kogoś z rodziny, kto dochodzi właśnie do zdrowia, lub jest osobą częściową niepełnosprawną? Obawiasz się, że elektryczne rowery trójkołowe są bardzo drogie? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jeśli nie masz wystarczających środków na jego zakup, możesz skorzystać z możliwości dofinansowania. Istnieją różne programy i fundusze, które wspierają zakup sprzętu rehabilitacyjnego, który ułatwia poruszanie się osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. O dofinansowanie do rowerów trójkołowych elektrycznych można ubiegać się w PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Aby uzyskać dofinansowanie, należy spełnić określone warunki i przedstawić odpowiednią dokumentację (stopień niepełnosprawności, informację o dochodach). Więcej informacji na ten temat można znaleźć w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie właściwym dla naszego miejsca zamieszkania.

Podsumowanie

Jak widać, elektryczne rowery trójkołowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych jednośladów, która pozwala cieszyć się jazdą na rowerze bez obaw o utrzymanie równowagi, kondycję a tym samym bezpieczeństwo. Rowery trójkołowe przeznaczone są dla osób, które mają problemy z poruszaniem się lub chcą poprawić swoją formę fizyczną po różnego rodzaju chorobach, wypadkach. Stosunkowo wysoką cenę zakupu trójkołowca można w istotnym stopniu zmniejszyć, jeśli tylko uda nam się otrzymać dofinansowanie do rowerów trójkołowych elektrycznych w ramach PFRON.

dofinansowanie rower trójkołowy elektryczny

REKLAMA
Poprzedni artykułKurtka motocyklowa damska – styl, bezpieczeństwo i komfort na drodze
Następny artykułPożar na parkingu. Spłonęły dwa auta
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments