Strona główna Aktualności Z miasta Dla nowych przedszkolaków jest 558 miejsc. Ruszają zapisy

Dla nowych przedszkolaków jest 558 miejsc. Ruszają zapisy

0
Rusza rekrutacja do przedszkoli podległych Urzędowi Miejskiemu w Pabianicach. Dotyczy dzieci, które jeszcze tam nie uczęszczają.

W dwunastu placówkach przygotowano dla nich 558 miejsc. Na zapisanie swoich pociech rodzice mają trzy tygodnie – rozpoczynający się jutro (24 lutego) nabór potrwa do 16 marca i właśnie w tym czasie należy składać wnioski. W jaki sposób?

– Elektronicznie lub papierowo. Są one do pobrania na stronach przedszkoli, magistratu (w zakładce oświata – rekrutacja) i w wyznaczonym miejscu przy wejściu do placówek – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

We wniosku można wpisać trzy placówki (w kolejności wyboru). Jeśli będzie ich więcej, o wyborze zadecyduje komisja rekrutacyjna.

Rodzice dzieci, które uczęszczają już do przedszkoli składali deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego wcześniej, w pierwszej połowie lutego. Takich deklaracji wpłynęło 1411.

W bieżącym roku szkolnym w placówkach prowadzonych przez magistrat działa 80 grup. Uczęszcza do nich 1865 przedszkolaków.

Natomiast w najbliższy piątek, 26 lutego, mija termin zapisów dzieci do szkoły podstawowej. Wniosek o przyjęcie należy złożyć do placówki w obwodzie zamieszkania, wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w naborze. Przyjęcia siedmiolatków spoza rejonu i spoza miasta nastąpią pod warunkiem posiadania przez szkołę wolnych miejsc.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments