Strona główna Sport Piłka nożna Derby we wrześniu

Derby we wrześniu

0

Znamy ramowy terminarz klasy okręgowej w sezonie 2016/2017.

Sezon rozpocznie się 20 sierpnia. Włókniarz Pabianice na początek czeka daleki, ponad 70-kilometrowy wyjazd na pojedynek z beniaminkiem z Bedlna. Z kolei PTC na inaugurację od razu czekać będą derby powiatu z GLKS-em Dłutów. W poprzednim sezonie przy Sempołowskiej 2:1 zwyciężali dłutowianie.

W drugiej kolejce to „zieloni” podejmą u siebie w derbach powiatu Włókniarza Konstantynów, z kolei PTC i GLKS czekają mecze ze spadkowiczami z IV ligi. Dłutów podejmie u siebie Borutę Zgierz, a „fioletowi” pojadą do Głowna na mecz ze Stalą.

To na co czekają wszyscy kibice czyli derby Pabianic nastąpi dość szybko, bo już w piątej kolejce. Sympatycy pabianickiej piłki muszą zakreślić na czerwono w kalendarzu datę 10 września, wtedy przy Sempołowskiej PTC podejmie Włókniarza. Ostatnie dwa pojedynki derbowe kończyły się podziałem punktów, czy tym razem ktoś przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść? „Fioletowi” na wygraną czekają już 7 lat.

Ostatni akord jesieni zaplanowano zaś na weekend 19/20 listopada. Na zakończenie podobnie jak na początek Włókniarz zmierzy się z beniaminkiem. W 15. kolejce „zieloni” podejmą u siebie Polonię Andrzejów. PTC na koniec czeka trudny mecz wyjazdowy z Orłem Parzęczew. Dla „fioletowych” przez ostatnie parę lat wyjazd do Parzęczewa nieodłącznie wiąże się z porażką, często wysoką. W ostatnich latach PTC przegrywało tam kolejno (licząc od ubiegłego roku do tyłu) 4:10, 2:5, 3:7, 1:8, 1:3, a po raz ostatni wygrało w 2011 roku (2:0).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments