Strona główna Sport Piłka nożna Derby powiatu na remis

Derby powiatu na remis

0

W ramach 23. kolejki klasy okręgowej mierzyły się ze sobą dwa kluby z okolic. Zajmujące czternaste miejsce Dłutów po dwóch porażkach z rzędu w końcu urwał cenne punkty.

GLKS Dłutów – Włókniarz Pabianice 1:1 (1:0)

Zieloni po dwóch ważnych zwycięstwach z silnymi rywalami jakimi był Boruta Zgierz i Orzeł Parzęczew liczyli na podtrzymanie serii. Udali się więc do będącego w dołku GLKS-u jak po swoje. Boiskowa rzeczywistość szybko zweryfikowała jednak ich plany. Już w 7. minucie meczu to gospodarze cieszyli się z bramki na 1:0. Po ataku wyprowadzonym prawą stroną boiska w kierunku bramki Rzeźniczaka oddano strzał. Golkiper Włókniarza był na posterunku i sparował piłkę, ale ta trafiła pod nogi gracza z Dłutowa. Dobita futbolówka odbiła się jeszcze rykoszetem od obrońców i wpadła do siatki. Pabianiczanie ruszyli zatem do ataku, by jak najszybciej odrobić straty. Szanse mieli Kosmala, Leonow, Ostalczyk, czy Głowiński. Ciągle jednak szczęście było po stronie przeciwnika i pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem GLKS-u.

Po przerwie nadal stroną dominującą był Włókniarz. Do wyrównania wyrównania doszło jednak dopiero w 65. minucie meczu. Podczas wykonywania rzutu rożnego Kępka został popchnięty w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Tomasz Ostalczyk i pewnie zdobył gola na remis. Zieloni dalej atakowali licząc na zmianę wyrwanie trzech punktów. Zepchnęli rywali do głębokiej obrony, ale marnowane były kolejne okazje. Los mógł się jeszcze spłatać im figla, bowiem w samej końcówce Dłutów miał sytuację sam na sam z bramkarzem. Ich zawodnik po długim biegu nie miał już sił i uderzył prosto w Rzeźniczaka. Mecz zakończył się zatem remisem i Włókniarz zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli.

Skład: Rzeźniczak, Głowiński, Mendak, Kwaśniak, Kępka, Usiak (80. Skowronek), Gorący, Rudzki, K. Kosmala, Leonow, Ostalczyk.

Bramka dla Włókniarza: 65. Tomasz Ostalczyk (1:1).

Pabianiczanie muszą jednak wziąć się w garść, bo już w przyszłą sobotę spotkanie z ekipą ciągle walczącą o awans. Przyjdzie im podejmować Stal Głowno. Początek tego meczu o 17:00.