Strona główna Aktualności Z miasta Decyzja w sprawie poprawy bezpieczeństwa na Grobelnej podjęta

Decyzja w sprawie poprawy bezpieczeństwa na Grobelnej podjęta

11
Na ulicy Grobelnej zanosi się na zmianę organizacji ruchu. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Właśnie tego oczekują pabianiczanie. 

Odkąd otworzono centrum handlowe „Tkalnia”, dochodzi tam często do groźnych sytuacji, gdy klienci galerii przechodzą z jednej strony jezdni na drugą, manewrując między jadącymi samochodami.

Po licznych sygnałach od mieszkańców i w oparciu o własne obserwacje dwaj miejscy radni – Antoni Hodak i Włodzimierz Stanek złożyli do prezydenta Grzegorza Mackiewicza interpelacje, prosząc w nich o rozwiązanie problemu. I jest pozytywny odzew.

Sprawa została przekazana do Zarządu Dróg Miejskich, a ten zajął się tematem. Bezpieczeństwo w pobliżu „Tkalni” powinno się poprawić, gdyż pojawi się tam oznakowane przejście dla pieszych. 

– Będzie mniej więcej na wprost wejścia do galerii – wyjaśnia Sławomir Wasilczyk, zastępca dyrektora ZDM. – Oczywiście nie wystarczy samo namalowanie pasów. Musimy również obniżyć chodnik i krawężniki oraz ustawić znaki pionowe.

Prace wykona zewnętrzna firma, której ZDM powierzy remonty chodników przy innych ulicach. Przetarg jest już ogłoszony, termin składania ofert minie 15 października.

– Spodziewam się, że prace w celu zwiększenia bezpieczeństwa będą zakończone najpóźniej w połowie listopada – dodaje dyrektor.

REKLAMA
Poprzedni artykułTędy pojadą tylko rowerzyści. Chodnik dla pieszych po drugiej stronie
Następny artykułBMW stanęło w ogniu. Przyczyna jak w większości przypadków
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proponuję jeszcze próg zwalniający od strony ul. Kilińskiego bo od drugiej strony już jest i świetnie zdaje egzamin.

niewiele to da, pieniadze wyrzucone w błoto.

Masz rację.
To jakiś nabiał. Potrzebne światełka sygnalizacyjne, jak na skrzyżowaniu – to raz.
Dwa : ktoś ze strony inwestora i UM powinien dostać po dupie. Co ? Nie wiedzieli, że trochę luda w tym miejscu przybędzie ? Fakt, Tkalnia, to nie Port, Galeria i Manufaktura, gdzie czasami walą tabuny ludzi, ale jak na Pabianice, to w tym miejscu można było wcześniej coś zaplanować.
Skurczybyki wszystko zostawili na żywioł bez kosztów : niech się pieszy ściga z samochodem !
A tak na marginesie : Tkalnia, to dla mnie jedno wielkie rozczarowanie …

Żadne światła, jak niżej piszą – barierki, a ja dodałbym jeszcze przesunięcie przejścia spod szkoly muzycznej bliżej galerii. Trzeciego przejścia tam nie trzeba, rozsadek jest potrzebny – przejście co 150m to przegięcie.

No! Przejście. Od razu będę czuł się bezpieczniej wiedząc,że zostanę potrącony na pasach a nie na dzikim przejściu. TAKA moda.

a to mają ci zrobić kładkę czy tunel?

Helikopterami będą dowozić …

Aha… Czyli już wiadomo w którym miejscu pieszych będzie najmniej, na zebrze oczywiście, wszędzie indziej będzie jak do tej pory!

I odgrodzenie jezdni od chodnika wzdłuż galerii płotkiem żeby piesi mieli możliwość przejścia tylko na pasach. Bo niektóre istoty po zakupach wychodzą z galerii jak ćmy albo z nosem w telefonie.

Oj jaka szybkość i refleks i obywatelska postawa!!!

Przejście na wprost wejścia pewnie nie poprawi sytuacji bo i tak większość będzie przechodzić na wysokości wjazdu do Kauflandu . A poza tym należałoby chyba skasować przejście przy Szkole Muzycznej bo odległość między przejściami na drodze nie może być chyba mniejsza niż 200 metrów