Strona główna Aktualności Z miasta Bezpłatne czipowanie i sterylizacja

Bezpłatne czipowanie i sterylizacja

0

Od 12 do 16 grudnia mieszkańcy Pabianic będą mogli za darmo zaczipować psa, a także poddać psa lub kota sterylizacji bądź kastracji.

Akcja organizowana jest przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Ma na celu przede wszystkim ograniczenie bezdomności zwierząt i zmniejszenie liczby zwierząt trafiających do schroniska. Właściciel psa, który podda go zabiegom, będzie czasowo zwolniony z opłaty od posiadania psa – wystarczy przedłożyć potwierdzenie przeprowadzenia zabiegu w Urzędzie Miejskim, w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych.

Wszyscy zainteresowani mogą wraz ze swoim pupilem przyjść do niżej podanych przychodni. Z uwagi na to, że akcja przeznaczona jest wyłącznie dla właścicieli zwierząt z terenu Pabianic, w przychodni należy okazać dowód osobisty potwierdzający miejsce zamieszkania. Ilość zabiegów jest ograniczona.

Gdzie można je wykonać? Listę klinik publikujemy poniżej.

czipowanie

Dane psa bezpłatnie będą wpisane do międzynarodowej bazy Safe-Animal. Właściciel zostanie zwolniony z opłaty za posiadanie psa na dwa lata (albo trzy lata jeżeli pies miał zabieg czipowania i kastracji bądź sterylizacji). Znakowanie poprzez czipowanie jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania bezdomności psów.

Po odczytaniu numeru czipa w elektronicznej bazie danych można ustalić właściciela, sprawdzić czy pies jest zdrowy i czy był szczepiony. Elektroniczne znakowanie jest też wymogiem przy podróżowaniu z psem po krajach UE.

Informacja UM

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments