Strona główna Aktualności Z miasta Oddział urologiczny dostał sprzęt za ćwierć miliona złotych

Oddział urologiczny dostał sprzęt za ćwierć miliona złotych

0
fot. PCM
Lekarze pracujący w oddziale urologicznym Pabianickiego Centrum Medycznego mają powód do zadowolenia: pojawił się tam nowy sprzęt medyczny, warty prawie 250 tysięcy złotych.

Nie byłoby go, gdyby nie wsparcie, jakie otrzymała urologia od darczyńców. Zostali nimi uczestnicy XIII Senatorskiego Balu Charytatywnego, jaki odbył się 2 lutego w hotelu Fabryka Wełny. W imprezie wziął udział m.in. zarząd spółki i lekarze (czterdziestu), a także politycy, biznesmeni oraz ludzie związani z kulturą i sztuką.

Bal, podobnie jak w ubiegłych latach, miał szczytny cel: zbiórkę pieniędzy na rehabilitację chorych, a zwłaszcza niepełnosprawnych dzieci, stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz doposażenie urologii. To właśnie stało się faktem.

Dzięki fundacji „My kochamy Pabianice” do sali endoskopowej został kupiony śródoperacyjny aparat RTG. W mijającym tygodniu przeprowadzono testy ustawień, a po weekendzie odbędą się dla lekarzy szkolenia na nowym aparacie. 

Duże wsparcie oddziałowi okazała też fundacja „Zdrowie dla mieszkańców Pabianic”, kupując potrzebny osprzęt do sali operacyjnej, co umożliwi przeprowadzanie zabiegów w lepszych niż dotychczas warunkach.

REKLAMA
Poprzedni artykuł„Bychlewianka” ma 45 lat! (GALERIA ZDJĘĆ)
Następny artykułNiepełnosprawnej kobiecie zepsuł się wózek. Pomogli jej strażnicy miejscy
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments