Strona główna Sport Sporty walki Damian ze złotem na turnieju

Damian ze złotem na turnieju

0
Damian na najwyższym stopniu podium

Pabianiczanin start na Octopus cup 4 w Łodzi na pewno zaliczy do udanych.

Damian Gąsiński wziął udział w zawodach sztuk walki brazylijskiego jiu-jitsu i nie miał sobie równych. Pabianiczanin stoczył trzy pojedynki i wszystkie zakończył przed czasem.

W pierwszej walce mierzył się on z bardziej doświadczonym zawodnikiem. Jak mówi Damian walka była bardzo trudna, ale w końcu udało się wykonać dźwignię prostą na staw skokowy i przeciwnik poddał walkę. W drugim pojedynku Gąsiński starał się sprowadzić walkę do parteru, ale rywal uciekał.

Po kilku minutach walki w końcu wszedłem mu w nogi i kiedy chciał uciec wykorzystałem jego błąd. Udało mi się wykonać duszenie zza pleców „mataleo” i zwyciężyłem.

W finale Damian walczył z chłopakiem z klubu Bastion Ruda Śląska, którego poznał już wcześniej na obozie. Znał jego możliwości i wykorzystał to na swoją korzyść. Walkę zakończył „gilotyną”. W kategorii wagowej pabianiczanina wystąpiła także jedna kobieta, która zakończyła zmagania na trzecim miejscu.

Damian dziękował swoim trenerom Tomaszowi Piwowarskiemu i Janowi Młynarczykowi oraz osobom pomagającym mu w przygotowaniach Dawidowi Zakrzewskiemu i Bartoszowi Przychodniakowi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments