Strona główna Aktualności Z miasta Czy wodniacy będą mieć szkutnię? Wpłynęły oferty na jej budowę

Czy wodniacy będą mieć szkutnię? Wpłynęły oferty na jej budowę

21
XIV Regaty o Puchar Prezydenta Pabianic
Dzisiaj minął termin składania ofert na budowę szkutni na Lewitynie. Zostały już otwarte. Czy przetarg będzie rozstrzygnięty, okaże się w późniejszym terminie.

Zainteresowane realizacją tego przedsięwzięcia są cztery firmy. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych postępowań na zadania z puli środków pozyskanych z Funduszu Inwestycji Lokalnych (budowa hali sportowej oraz bieżni lekkoatletycznej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), okazało się, że kwota przeznaczona na szkutnię jest w zestawieniu z finansowymi oczekiwaniami potencjalnych wykonawców nie wystarczy. Jest jednak za wcześnie, aby przesądzać, czy obiekt powstanie, czy też nie. Co już wiadomo?

– Mamy zarezerwowane na ten cel około 4.100.000 zł. Najtańsza oferta opiewa na 4.750.000 – informuje Piotr Adamski, dyrektor MOSiR.

Pozostałe są jeszcze droższe. Ta z najwyższą ceną wynosi 6.960.000 zł, w przypadku dwóch kolejnych chodzi o 5.140.000 zł oraz 5.300.000 zł (kwoty podane w zaokrągleniu).

Zamówienie obejmowało roboty budowlane, wykończeniowe i szereg prac instalacyjnych, ale bez wyposażenia.

Ze szkutni miałyby korzystać Pabianicki Klub Sportów Wodnych, Retmanat Drużyn Wodnych Hufca ZHP Pabianice. Część pomieszczeń przewidziano dla MOSiR, na biuro i magazyny, których brakuje mu po rozbiórce restauracji Turkus.

Decyzja, co dalej ze szkutnią (np. czy „poszukać” brakującej sumy w miejskiej kasie, czy ponowić postępowanie) będzie podjęta zapewne po przeanalizowaniu złożonych ofert.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy w UM miasta robi ktoś kosztorys inwestorski? Z tego co widzę to na każdy projekt brakuje zawsze pieniędzy. Co na to nasz prezydent?

Mówi, ze tez mu brakuje do 1go…

Bo kosztorysy nie uwzględniają zarobku szefa firmy😁

Głupota, bida w mieście a prezydent chce budować szkutnie. Tymi działaniami powinien zająć się prokurator lub NIK ….

Pabianicom szkutnia potrzebna jak zającowi dzwonek u doopy

Tymi działaniami powinni zająć się mieszkańcy miasta a nie urzędas, który nic nie zrobi. Póki motłoch siedzi na dupach nic się nie zmieni. Na wyborach należy pokazać co się myśli o prezydencie widmo.

No tak, wtedy przyjdzie Ciebiada i Ci termy pobuduje. I paliwko za 3 złote…

Właśnie prokurator, prokuratura powinna złożyć ofertę i wizytę w urzędzie

Wywalone w błoto pieniądze. Szkutnia. Elektronika na przystankach. Niedługo jeszcze skocznia do lotów i domki dla velociraptorów. Zasłuży el Presidento na pomnik od przeszczęśliwych Pabianiczan. Tylko z czymś innym zamiast głowy.

Tor F1, lotnisko, port, przekop do Wisły lub Odry, metro, kolejka gondolowa, władze mają rozmach.😁

Pomyślałby ktoś, że Pabianice są nad jakims jeziorem lub wielką rzeką, że szkutnie za ponad 4 mln stawiamy a bieżni lekkoatletycznej nie mamy.

Jak już wydadzą te miliony to później wystosuje się Apel o kasę na powiększenie stawu bo szkutnia nie jest w pełni wykorzystywana.😂

Co projekt, to nie ma wykonawcy, bo za nisko wyceniony, nie ma kto realizować, bo się nie opłaca. Brak pieniędzy w kasie miasta, a tu taki luksus, szkutnia.
Mam podpowiedź. Pieniądze przeznaczone na szkutnię podzielić na inne inwestycje i będzie wszystko zrealizowane. Bo jak tak bliżej się przyjrzeć, to to wszystko wskazuje na jakieś działania pozorne.

to jest „miś” na miarę naszych możliwości

Last edited 2 miesięcy temu by RafalPAB

Idealny komentarz

Ten Miś nie jest na miarę naszych możliwości. 🤣

Ja mam takie pytanie: ile osób orientacyjnie chociaż będzie korzystało z tej inwestycji? Poproszę o rząd wielkości tylko.

ZHP i układy

Już tyle było wyliczeń w komentarzach, że bez trudu możesz sobie znaleźć. Ale czytaj wszystkie komentarze, nie tylko te wzięte z d…

Dość marnowania środków z naszych podatków! Panie Adamski, weź Pan na basenie wyremontuj szatnie, bo ludzie z grzybem wychodzą.
Miasto chce wspierać sport i hobby mieszkańców – proszę bardzo: stadion, bieżnia, ściezki rowerowe, proste chodniki, ścieżki do nordic walking, itd itp.

A SZKUTNIA? dla 100-200 osób? z całym szacunkiem, ale Pani Harcerka chyba przesadziała z tą obetnicą dla swoich kolegów.

Znowu, jesli Panu Adamskiemu brakuje miejsca na sprzęt to zawsze mogą wypowiedzieć umowe najmu tej siłowni, co wali dymem wieczorem i rano na cały lewityn, że spacerować się nie da! No i sporo szatni jest do zagospodarowania!

Też uważam, że akurat szkutnia nie jest miejscem „pierwszej potrzeby” dla mieszkańców. Oczywiście, że sport powinien być u nas wreszcie zauważony i dofinansowany. Ale zacznijmy od czegoś z czego skorzysta najwięcej mieszkańców. Czyli boisko ze sztuczną nawierzchnią i bieżnia (także ścieżki biegowe i rowerowe). W chwili obecnej piłkarze i biegacze to największe grupy sportowe w Pabianicach. Generalnie patrząc na kwoty dofinansowania i infrastrukturę to niestety leżymy. Nawet choćby w porównaniu do miejscowości ościennych kiepsko to u nas wygląda. Ale odkąd pamiętam to niestety w Pabianicach nikt się tym nie przejmował. Widocznie nie jest to docelowa grupa wyborcza i nikt z… Czytaj więcej »