Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Czy warto kupić bieliznę termoaktywną na zimę?

Czy warto kupić bieliznę termoaktywną na zimę?

0
Po bieliznę termoaktywną sięgają wszyscy sportowcy bez względu na porę roku. Daje ona wyjątkowy komfort w trakcie uprawnia różnych aktywności. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, czy rzeczywiście warto kupić bieliznę termoaktywną na zimę. Zapraszamy do lektury.

Czym jest i jak działa bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna to typ odzieży, który produkuje się ze starannie wyselekcjonowanych materiałów syntetycznych, które mają zdolność do wyjątkowo szybkiego usuwania potu oraz wilgoci z ludzkiej skóry. Nosząc bieliznę termoaktywną nasza skóra jest sucha nawet mimo bardzo dużego wysiłku fizycznego.

Warto wiedzieć, że wilgoć może przyczynić się do znacznie szybszej utraty ciepła z naszego ciała – ucieka ono 20 razy szybciej niż w suchych warunkach. Właśnie dlatego producenci stworzyli nowoczesną, komfortową bieliznę termoaktywną. Jej podstawowe zadanie to zapobieżenie temu negatywnemu procesowi za sprawą odpowiednich materiałów i włókien. Pot znajdujący się na skórze jest przenoszony do zewnętrznej warstwy, co zapobiega utracie ciepła przy skórze.

Bielizna termoaktywna a klasyczna bielizna bawełniana

Jaka jest różnica pomiędzy bielizną bawełnianą a bielizną termoaktywną?  Okazuje się, że materiały z bawełny pochłaniają aż 14 razy więcej wilgoci niż bielizna termoaktywna, dlatego odradza się ją wszystkim osobom uprawiającym sport na świeżym powietrzu.

Bawełnę wyróżniają również niezwykle niskie parametry wydalania wilgoci. Jeśli zdecydujemy się na uprawianie sportu w bawełnianej bieliźnie, przez cały czas będziemy odczuwać nieprzyjemną wilgoć oraz chłód, co zwiększy ryzyko przeziębienia organizmu. Z tego powodu każdy, kto uprawia sport, powinien zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną od renomowanego producenta.

Jaką bieliznę termoaktywną kupić?

Podstawowy typ bielizny termoaktywnej to oczywiście majtki – przydadzą się one zarówno kobietom jak i mężczyznom. Gdy decydujemy się na zakup majtek, musimy pamiętać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru. Dzięki temu warstwa chroniąca ciało przed niskimi temperaturami zapewni nam maksymalny komfort termiczny.

Sporą popularnością cieszą się także skarpety termoaktywne – najczęściej są one produkowane z nylonu, wełny lub elastanu. Producenci mają w swojej ofercie skarpety o standardowej długości jak i podkolanówki, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie kupić bieliznę termoaktywną?

Czy znalezienie dobrej jakościowo bielizny termoaktywnej jest obecnie trudne? Absolutnie nie! Na rynku funkcjonuje wiele profesjonalnych firm, które mają w swojej ofercie bieliznę termoaktywną tworzoną w oparciu o materiały najwyższej jakości.

Jednym ze znanych producentów bielizny termoaktywnej jest sklep.jack-wolfskin.pl. Klienci tej firmy podkreślają, że bielizna termoaktywna cechuje się wysoką chłonnością wilgoci a także bardzo dobrą jakością wykonania.

Kolejna firma, którą warto wziąć pod uwagę, to Icebreaker. W jej ofercie znajdziemy nie tylko bieliznę, ale również odzież termoaktywną. Odzież od Icebreaker jest tworzona z wełny merynos, która gwarantuje komfort termiczny na najwyższym poziomie oraz efektywnie odprowadza nadmiar wilgoci. Ponadto, odzież produkowana przez Icebreaker jest delikatna dla skóry – nie drapie ani nie uczula.

REKLAMA