Strona główna Aktualności Z miasta „Czy św. Piotr zdoła dotrzeć do latryny?” Sprawdź zadania konkursu matematyczno-religijnego

„Czy św. Piotr zdoła dotrzeć do latryny?” Sprawdź zadania konkursu matematyczno-religijnego

28
Organizatorzy konkursu matematyczno-religijnego z I Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach wykazali się nie lada fantazją. 

O konkursie zrobiło się głośno w całym kraju, kiedy szkoła ogłosiła wyniki na swoim Facebook’u. Wiele osób zastanawiało się, jak można kreatywnie połączyć te dwie dziedziny. Z pomocą przyszedł nasz Czytelnik, który wystąpił do szkoły o udostępnienie wszystkich pytań. Kreatywności twórcom zadań na pewno nie zabrakło.

Poniżej publikujemy pytania:

Konkurs odbył się pod patronatem starosty pabianickiego, ale po medialnym zamieszaniu starostwo zapowiedziało, że nie będzie patronować kolejnym edycjom tego wydarzenia.

REKLAMA
Poprzedni artykuł„Łączy nas powietrze” – tym razem pooddychają na rowerach
Następny artykułKruk w akcji na starym mieście. Powstaje kolejny mural historyczny
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co za idiota wymyśla takie konkursy , niech spróbuje ułożyć takie zadania z Mahometem .

Imponują ci muzułmanie, nie? Też byś chętnie obrzynał głowy, a może i krzyżował i palił na stosie, nie? W imię Boga miłościwego…

W szczególności Ukraińcom, za Wołyń. Bo „Pamiętamy”

A pamiętasz też 30-tysięczną armię kozacką hetmana Sahajdacznego walczącą wspólnie z hetmanem Chodkiewiczem pod Chocimiem? A o rewindykacji cerkwi prawosławnych też pamiętasz?

bo twoi chrześcijanie inaczej postępowali z inkami zdobywając amerykę, albo ci no, krzyżacy to tak w imię boga zarzynali przyuczając jedynej słusznej religii? że nie wspomnę o piekącym odbycie młodych owieczek….

Dlaczego piszesz wszytko małą literą? Nie potrafisz po polsku? Czy masz jakiś bardziej zawoalowany powód?

nie mogę znaleźć shifta na komórce.

To może spróbuj w.

NIE WIEM… LEPIEJ MNIE TERAZ CZYTAĆ?

Lepiej nie.

Dobrze, że wyprawy krzyżowe zwane krucjatą nie pochłonęły kilkuset tysięcy żyć xD

bardziej prawdopodobne od tego za ile i czy dotrze do latryny jest to że pójdzie w innym kierunki i zaszczy łachy.

Brakuje tylko czegoś o papieżu i kremówkach

albo coś o pojemności pierdów jakie papież po kremówkach jest w stanie wytworzyć!

A dla mnie bomba! Hahahaha 😄😄😄

Oblicz średnią wieku dzieci molestowanych przez księży

Zadanie matematyczno-religijne:
Wiara jest za darmo dla każdego. Jednak są urzędnicy państwa Watykan (księża), którzy przekonują, że jest inaczej. Jaka funkcja najtrafniej obrazuje ilości ludzi w to wierzacych :
a) wykładnicza b)logarytmiczna c) liniowa
d)kwadratowa

Publiczne toalety w I w. w Palestynie. Odważne założenie.

Nie rozumiem, co jest złego w zadaniach matematycznych, które odwołują się jednocześnie do rzeczywistości biblijnej – a więc nawiązują do najważniejszej, najczęściej wydawanej i tłumaczonej na świecie księgi, stanowiącej dziedzictwo cywilizacji chrześcijańskiej, żydowskiej, a nawet po części muzułmańskiej… Rozumiem natomiast, że niektórym głąbom odbija antyreligijna szajba… Że niektórzy alergicznie reagują na słowa: święty, Biblia, Mojżesz, Dekalog, Gwiazda Betlejemska, Nowy Testament, czy siostra zakonna. Czas się leczyć.
A starostwo powiatu pabianickiego za wycofanie się pod presją głupców z patronatu nad zupełnie normalnym konkursem – pokazało tchórzostwo i oportunizm. Wstyd!

Częściowo nic złego nie ma. Jednak kiedy odpowiedź uzależniona jest od znajomości biblii to to już nie jest konkurs matematyczny.

Szkoła jest świecka, nie powinno być tam żadnych odniesień do religii, proste, a jak już to obok Krzyża niech wisi Półksiężyc, Krzyż prawosławny, Gwiazda Dawida itd……….. ale nie bo niektórym katolickim głąbom odbija jak Krzyż ma niewłaściwe sąsiedztwo na ścianie

Droga Redakcjo,
Poziom komentarzy pod Państwa artykułami z dnia na dzień coraz bardziej sięga dna. Weźcie się do roboty za moderację!

Media chyba też swoją cegiełkę dorzuciły ;).

Pewnie tak, grunt do dobra samokrytyka!

madko przenadświętsza! wreszcie słowo warte komentarza! jak to przeczytałam to się przeżegnałam i odrazu dałam na lubię to. jest szansa że jakiś głos odbił się od dna i wypłynął na powierzchnię. Zmówię dziś za to trzy zdrowaśki i winem poleję!

Dobra dobra, zdrowaśki zdrowaśkami ale proszę pamiętać by dać na tacę