Strona główna Dzieje się Czy nasze zmysły są doskonałe? Odpowiedź w pabianickim muzeum

Czy nasze zmysły są doskonałe? Odpowiedź w pabianickim muzeum

0

 

W jaki sposób funkcjonują ludzkie zmysły? Na to pytanie pozwoli odpowiedzieć wystawa „Świat zmysłów”, która zostanie otwarta 31 maja w Muzeum Miasta Pabianic.

W budynku przy ul. Stary Rynek 2 (róg ul. Gdańskiej) już niebawem będzie można skorzystać z interaktywnych samoobsługowych stanowisk. Umożliwią one wzięcie udziału w różnego rodzaju doświadczeniach. Za ich pomocą zwiedzający wystawę będą mogli przekonać się na własnej skórze, jak to się dzieje, że widzimy, słyszymy, a także czujemy zapachy oraz dotyk.

Całość podzielona jest na trzy przestrzenie tematyczne:

receptory, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia, jakie organy w ciele człowieka są odpowiedzialne za odbieranie bodźców,

mono i stereo, gdzie będzie można przekonać się, jak to, że widzimy dwojgiem oczu oraz słyszymy dwojgiem uszu zwiększa nasze możliwości poznawcze,

oszukać zmysły, gdzie poza iluzjami optycznymi będzie można doświadczyć złudzeń słuchowych oraz sprawdzić swoją równowagę.

Ekspozycja przygotowana jest przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Chętni będą mogli ją zwiedzać aż do 26 października.

REKLAMA
Poprzedni artykułŚwiętowanie wśród zwierząt. Dzieciaki nie będą się nudzić
Następny artykułZnów się z nas śmieją. „Atak zombie”w centrum
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments