Fioletowi w sobotę rozegrali pierwszą grę kontrolna przed nadchodzącą rundą wiosenną. Ich rywalem był wyżej notowany Zawisza Rzgów, na którego tle pabianiczanie nie wypadli tragicznie.
Zawisza Rzgów – PTC Pabianice 3:1 (2:0)

Pierwszą bramkę piłkarze Michała Buchowicza stracili już w piątej minucie spotkania, za sprawą złego ustawienia bloku defensywy. Co ciekawe, mimo wysokiej gry rzgowian nie podwyższyli oni szybko prowadzenia. Fioletowi starali się wychodzić spod pressingu i wyprowadzać własne akcje. Kilkukrotnie zagrozili nawet bramce Zawiszy, co w rundzie jesiennej nie zdarzało im się zbyt często. Najlepszą okazję do wpisania się na listę strzelców miał jeden z testowanych graczy, ale bramkarz rywali ręką obronił jego zbyt lekkie uderzenie.

Tuż przed przerwą rywale podwyższyli wynik na 2:0, ze względu na brak zdecydowania w wybiciu piłki ze strony PTC. Po zmianie stron Jacek Hiler zdobył jednak trafienie kontaktowe. Filip Stuchała odebrał bowiem futbolówkę pomocnikowi Zawiszy i napędził skuteczny kontratak. W tej odsłonie spotkania gra obu ekip była zdecydowanie bardziej wyrównana. Pabianiczanie nie dawali się już tak bardzo spychać do obrony i kilka razy oddawali groźne strzały na bramkę Rzgowa. Ostatecznie, wynik na 3:1 w 70. minucie ustalili przeciwnicy, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Kierownik Dariusz Kopa nie popada po tym sparingu w hura optymizm, ale podobało mu się kilka elementów gry zespołu. Cieszyło kreowanie akcji oraz występy testowanych zawodników, którzy być może już niedługo zasilą szeregi fioletowych.

Trener musiał sobie również radzić bez kilku piłkarzy. Na treningu dość poważnej kontuzji ręki nabawił się Patryk Wujak i ma on z głowy grę przez około 6 tygodni. Chory był Dawid Krac, bramkarz Adrian Kowalski był na urlopie, ale już niedługo wróci on między słupki fioletowych, a Szymona Radziszewskiego zatrzymały sprawy prywatne. Debiut w zespole seniorów zanotowali za to Oliwier Dzikowski (ur. 2003) oraz Kacper Antoszczyk (ur. 2004).

Kolejny sparing PTC zagra w nadchodzącą sobotę. Na obiekcie ChKS-u Łódź o godzinie 20:00 fioletowi zmierzą się z Victorią Łódź.

 

Skład: Bryl, Stachowski, Bączał, Korpa, Kwiatkowski, Sikorski, Testowany 1, Rudyk, Jankiewicz, Testowany 2, Hiler.

Na zmiany: Testowany 3, Testowany 4, Oliwier Dzikowski, Kacper Antoszczyk, Filip Stuchała, Jakub Tyran.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments