Członek zarządu powiatu z zarzutami korupcyjnymi. Nie przyznaje się do winy

  20
  Łódzki Wydział Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej postawił zarzuty Henrykowi Brzyszczowi, który jest członkiem zarządu powiatu pabianickiego i byłym burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego.

  Zarzut dotyczy przestępstwa o charakterze korupcyjnym kwalifikowany z art. 228 § 1 kk w zw. z art. 12 kk. Przedstawiony podejrzanemu zarzut pozostaje w związku z okresem sprawowania przez niego funkcji burmistrza Konstantynowa Łódzkiego w latach 2014-18. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  Śledztwo w tej sprawie toczy się od 2014 roku. W pierwszej jego fazie Henryk Brzyszcz występował w nim jako świadek. W toku śledztwa prokuratorzy zadecydowali jednak o przedstawieniu zarzutów byłemu burmistrzowi.

  Henryk Brzyszcz
  – Nie przyznaje się do zarzucanego czynu. Zarzut oceniam jako bezzasadny i krzywdzący. Jestem zaskoczony decyzją prokuratury – mówi Henryk Brzyszcz w rozmowie z portalem epainfo.pl.

  Henryk Brzyszcz członkiem zarządu powiatu jest od 2018 roku. Wcześniej przez 16 lat był burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego, a przez 8 zastępcą burmistrza. Nigdy nie miał postawionych podobnych oskarżeń.

  Prokuratorzy, ani sam podejrzany nie ujawniają jakiej konkretnie sprawy dotyczą zarzuty.

  – Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonych czynności – informuje prokuratura.

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  20 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  szok, niedowierzanie

  no właśnie, zawsze taki miły, drzwi puszczał przodem i dzień dobry mówił 😮

  Wcześniej wyrok miał radny powiatu.

  dobrze mu z oczu patrzy – uczciwy

  Zarzuty można postawić każdemu, niech pokażą dowody

  Najwyraźniej jakieś dowody mają skoro stawiają zarzut.

  Dobry człowiek, na pewno nie brał

  Zostanie zamiecione pod dywan, ręka rękę umyje, sprawa załatwiona. Przecież to Polska.

  WOLNE SĄDY!

  Jeśli zarzuty zostaną udowodnione, to o wolne sądy się nie martw. Oberwało się Kozidrakowej, pewnie wkrótce oberwie się Stuhrowi, Giertych przegrał z Jakim więc Brzyszcz, jeśli okaże się winny też oberwie.

  Dlatego wolne by wydawały wyrok na podstawie dowodów nie zapotrzebowania partyjnego. A zazrzuty można postawic każdem ważne są dowody.

  POważnie ?

  W dniu 4.11.2022 r. wpłynęło do Starostwa Powiatowego w Pabianicach pismo Prokuratury Krajowej Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi, z treści którego wynika, iż jednemu z członków Zarządu Powiatu Pabianickiego postawiono w dniu 27.10.2022 r. zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 228 § 1 K.K. w związku z art. 12 K.K. W listopadzie sprawa stała się już głośna w powiecie. Późnym wieczorem 5 grudnia 2022, pocztą elektroniczną, jeden z mieszkańców powiatu wystąpił do Starosty z wnioskiem o informację publiczną dot. wspomnianej sprawy. Już następnego dnia 6 grudnia 2022 odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu… Czytaj więcej »

  Robią co można żeby się pozbyć tego gościa przed wyborami, bo to skaza na wizerunku ale też szansa na awans dla kogoś z grupy facebookowej

  A czy wiadomo o co jest konkretnie oskarżony? Swoją drogą śledztwo od 2014 to trochę długo.

  Panie Starosto jak tam ? Pod dywanik sprawę, żeby w kampanii senackiej nie zaszkodziła ? Stąd miesiąc zwłoki w poinformowaniu Zarządu

  No to mamy ferie z powiatem … w tle 🙂

  Czysty jak Grodzki

  czy Członek został już aresztowany?