Strona główna Aktualności Polityka Czekoladowy Mikołaj, czyli wybory z policją w tle

Czekoladowy Mikołaj, czyli wybory z policją w tle

1

Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach przyjęła zgłoszenie dotyczące naruszenia kodeksu wyborczego. 

Doniesienie w tej sprawie złożył Sławomir Szczesio. Były radny i obecny kandydat w wyborach uzupełniających do rady miejskiej stwierdził, że jego konkurent Dariusz Cymerman naruszył artykuł 108. kodeksu wyborczego. W paragrafie drugim czytamy: zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.

Tymczasem Cymerman miał rozdawać na terenie Gimnazjum nr 3 czekoladowe Mikołaje z naklejką agitacyjną – tak twierdzi Szczesio.

Co na to sam zainteresowany?

– Chodziliśmy wzdłuż ul. 20 Stycznia, ale nie wchodziliśmy na teren szkoły – tłumaczy Dariusz Cymerman. – Też mogłem donieść na pana Szczesia, że wysyła listy agitacyjne do swoich byłych uczniów. Skąd ma dane? Ale nie zrobiłem tego.

Wybory uzupełniające w 19. okręgu odbędą się 4 grudnia. Głosować będą mieszkańcy ulic: 20 Stycznia od nr 1 do nr 33a – strona nieparzysta i od nr 2 do nr 28 – strona parzysta, Boczna, Kopernika od nr 2 do nr 34 – strona parzysta, Narcyza Gryzla od nr 1 do nr 19 – strona nieparzysta, Piotra Skargi od nr 39 do nr 63 – strona nieparzysta, Żytnia, Baczyńskiego, Dobra od nr 9 do końca – strona nieparzysta, Nawrockiego od nr 9 do nr 11 – strona nieparzysta i od nr 22 do nr 24 – strona parzysta,Osiedlowa, Piotra Skargi od nr 65 do nr 81b – strona nieparzysta, Spacerowa, Szpitalna od nr 2 do nr 30 – strona parzysta, Wschodnia od nr 40 do końca – strona parzysta i od nr 49 do końca – strona nieparzysta.

Pozostali kandydaci to Dariusz Jakóbek, historyk oraz Włodzimierz Iwaszko, hydraulik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

WSTYD