Strona główna Aktualności Z miasta Czekali na to 30 lat!

Czekali na to 30 lat!

0
fot. zdjęcie ilustracyjne

Na osiedlu Dąbrowa rozpoczęła się budowa kanalizacji. To pierwszy z kilku zaplanowanych etapów robót, których finał przewidziano w październiku przyszłego roku. Dzięki temu przedsięwzięciu zostanie skanalizowanych od 150 do 200 posesji.

Inwestorem jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

– Temat zaczął się trzy lata temu od przygotowania dokumentacji projektowej. Później udało się pozyskać środki na budowę, wyłonić wykonawcę i prace już trwają – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Rafał Kunka, prezes ZWiK-u.

– Niewiele jest białych plam na mapie Pabianic. 98% mieszkańców ma uzbrojenie kanalizacyjne w swoich ulicach – dodał prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Dofinansowanie, w wysokości 3,5 mln, spółka otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt całej inwestycji to 6 mln 675 tys. zł, co oznacza, że 3 mln 175 tys. zł pochodzi z własnych środków ZWiK-u.

W ramach projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej w osiedlu Dąbrowa w Pabianicach” zostaną skanalizowane następujące ulice: Miętowa, Letnia, Szczęśliwa, Zdrojowa, Przyjazna, Widzewska, Witosa, Kręta, Radosna i Lazurowa.

– Cieszymy się, że prace ruszyły pełną parą, licząc, że w przyszłym roku się zakończą. Czekaliśmy na tę inwestycję trzydzieści lat, zresztą nie tylko na tę. Ulice są gruntowe, jesienią i zimą trudno się tutaj poruszać. Myślę, że kanalizacja to krok w dobrym kierunku – podkreślał Zdzisław Bikiewicz, przewodniczący społecznego komitetu mieszkańców osiedla Dąbrowa.

Harmonogram robót przedstawia się następująco:

IV kwartał 2017 roku – ul. Miętowa

IV kwartał 2017 i I kwartał 2018 roku – ulice: Witosa, Widzewska (od posesji nr 33 do posesji nr 39), Letnia (od posesji nr 4 do posesji nr 8 i od ul. Zdrojowej do ul. Lazurowej)

I i II kwartał 2018 roku – ulice: Miętowa (od ul. Szczęśliwej do posesji nr 2A), Szczęśliwa (cała), Zdrojowa (od posesji nr 12 do ul. Letniej)

IV kwartał 2017 oraz I i II kwartał 2018 roku – ulice: Przyjazna (cała), Letnia (od posesji 12B do ul. Zdrojowej)

I, II i III kwartał 2018 roku – ul. Widzewska (od posesji nr 39 do posesji nr 79)

II, III i IV kwartał 2018 roku – ulice: Lazurowa, Radosna, Kręta (całe), Zdrojowa (od ul. Widzewskiej do posesji nr 10), Widzewska (łopatka przy posesji nr 41)

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments