Strona główna Dzieje się Czeka nas VI Pabianicka Senioriada. Atrakcji nie zabraknie

Czeka nas VI Pabianicka Senioriada. Atrakcji nie zabraknie

3
Korowód seniorów podczas jednej z poprzednich edycji imprezy.
Najbliższa sobota będzie należała do seniorów. Tego dnia (25 września) stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan organizuje bowiem senioriadę. To już szósta edycja imprezy. 

Rozpocznie się ona w południe i potrwa do wieczora. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Wśród nich m.in. koncert Andrzeja Rosiewicza. Całość poprowadzi Krzysztof Hanke.

Scena stanie na parkingu centrum handlowego „Echo” (ul. Zamkowa 31). Poza nią będą odbywały się targi seniorialne. Będzie można również obejrzeć wystawę plenerową Jacka Nowaka, zatytułowaną „Małe jest piękne. Nocni wędrowcy”.

Szczegółowy program wydarzenia przedstawia się następująco:

12.00 – parada seniorów; start: ulica Bagatela 1 (przy Domusie), skąd barwny korowód przejdzie na parking „Echo”
13.00 – otwarcie VI Pabianickiej Senioriady i symboliczne przekazanie przez prezydenta Grzegorza Mackiewicza kluczy do miasta Radzie Seniorów
13.30 – IV plenarne spotkanie Rady Seniorów z seniorami z miasta
14.00 – międzypokoleniowa potańcówka z DJ Wiką i DJ Krisem
15.00 – występy senioralnych zespołów wokalnych z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej: „Jarzębiny”, „Złotej Jesieni” i „Brzozy”
16.30 – panel dyskusyjny: „Bo życie zaczyna się po 60-tce”; wezmą w nim udział DJ-Wika, najstarsza DJ-ka w Polsce, Janina Rosińska, 84-letnia biegaczka z Pabianic oraz Halina Jaksa, uczestniczka programu „Sanatorium miłości”
17.00 – gwiazda wieczoru: Andrzej Rosiewicz
18.00 – międzypokoleniowa potańcówka z DJ Wiką i DJ Krisem

Sobotnia impreza jest przewidziana do godz. 19.00.

Z kolei w niedzielę (26 września) organizatorzy senioriady zapraszają do obejrzenia wystawy o Pabianicach sprzed 100, pod tytułem „Pandemiczny wehikuł czasu”. Nastąpi również spotkanie z jej autorami. Miejsce i czas: plac przy kościele św. Mateusza, godz. 16.00.

VI Pabianicka Senioriada odbywa się w ramach szerszego projektu „Senioriada 2021”, która jest współfinansowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ze środków budżetu państwa w ramach programu wieloletniego dla osób starszych „AKTYWNI+” na lata 2021-2025.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Grubee meloo !

Takiej „gwiazdy wieczoru” jak Rosiewicz to tylko współczuć – artysta reżimowy i pieszczoch socjalizmu.

DJ Kris to ten z klubu Ekwador w Manieczkach?