Strona główna Styl życia Co zapewniają grupowe ubezpieczenia na życie?

Co zapewniają grupowe ubezpieczenia na życie?

0

Nieprzewidziane sytuacje przydarzają się każdemu. Warto więc mieć wykupione ubezpieczenie, które pozwala zabezpieczyć się na wypadek  różnych zdarzeń. Co zapewniają grupowe ubezpieczenia na życie?

Choroba lub wypadek mogą przydarzyć się każdemu. Nie mając wykupionego ubezpieczenia, nie możemy liczyć na wypłatę odszkodowania, które poprawiłoby sytuację  finansową po wystąpieniu nieszczęśliwego zdarzenia. Jednak ubezpieczenie na życie obejmuje nie tylko skutki nieszczęśliwych wypadków, czy też śmierć ubezpieczonego. Pieniądze otrzymamy również w przypadku urodzenia dziecka, a wtedy dodatkowa gotówka na pewno się przyda. Nie zawsze trzeba wykupić indywidualne ubezpieczenie, ponieważ w miejscu pracy można zwykle korzystać z ubezpieczenia grupowego.  Dowiesz się o nim więcej na stronie: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/grupowe-ubezpieczenie-na-zycie-wady-i-zalety/249.html. Czym jest grupowe ubezpieczenie na życie?

Na czym polega grupowe ubezpieczenie na życie?

Grupowe ubezpieczenie na życie jest skierowane do większej grupy osób, zwykle są to pracownicy danego zakładu pracy. Tego typu ubezpieczenie ma tę zaletę, że jest ono zwykle tańsze niż indywidualna polisa. Formalności są ograniczone do minimum. Nie musimy sami zawierać umowy ubezpieczenia, ponieważ to pracodawca nawiązuje współpracę z danym towarzystwem ubezpieczeniowym. Również odprowadzaniem składki zajmuje się pracodawca. W przypadku polisy grupowej zwykle nie obowiązuje karencja lub jest ona minimalna, dzięki czemu jesteśmy objęci ochroną w dniu podpisania umowy lub niedługo po tym fakcie. Ochrona obejmuje okres zatrudnienia, natomiast później można kontynuować ubezpieczenie grupowe indywidualnie, w ramach oferty zaproponowanej przez ubezpieczyciela. Oferta ubezpieczenia grupowego uwzględnia potrzeby dużej grupy zatrudnionych osób, ponieważ ubezpieczyciel nie zna dokładnie swoich klientów, wśród których są osoby w różnym wieku, o różnym stanie zdrowia. Dzięki temu otrzymujemy szeroki zakres ochrony w niskiej cenie.

Co obejmuje ubezpieczenie grupowe?

Grupowe ubezpieczenie na życie obejmuje szereg świadczeń. Mogą się one różnić w zależności od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, najczęściej obejmują jednak wypłatę odszkodowania w przypadku:

  • śmierci ubezpieczonego (np. w wyniku udaru, zawału, czy w następstwie wypadku komunikacyjnego),
  • powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku,
  • śmierci małżonka, rodzica lub dziecka,
  • pobytu w szpitalu (np. poważne zachorowanie, leczenie specjalistyczne),
  • urodzenia dziecka.

Kwota sumy ubezpieczenia grupowego zwykle nie jest wysoka. O tym, jakie zdarzenia obejmuje ubezpieczenie, można przeczytać w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Porównania ofert ubezpieczeń możesz dokonać na stronie: www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/0.html.

Czym różni się ubezpieczenie grupowe od indywidualnej umowy ubezpieczenia?

Indywidualną polisę na życie możemy wybrać samodzielnie, dopasowując poszczególne elementy ubezpieczenia (wysokość sumy ubezpieczenia, zakres ochrony) do swoich potrzeb. Polisa grupowa jest natomiast gotowym produktem i nie mamy wpływu na zakres ochrony. W wielu przypadkach jest ona wystarczająca, jednak stan zdrowia, wiek, czy sytuacja rodzinna sprawiają, że ubezpieczenie grupowe nie dla każdego się sprawdzi. Czasem też wysokość sumy ubezpieczenia grupowego jest za niska w stosunku do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Warto więc przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia i wybrać produkt dostosowany do swoich potrzeb.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments