Strona główna Aktualności Z miasta Zapłacimy więcej za ciepło. Taryfa już zatwierdzona

Zapłacimy więcej za ciepło. Taryfa już zatwierdzona

25
Prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Pabianicach zwołał na piątek konferencję prasową. Poinformuje na niej o kolejnych podwyżkach cen za dostarczenie ciepła. 

Urząd Regulacji Energetyki przychylił się do wniosku pabianickiego ZEC dotyczącego wprowadzenia nowej taryfy. Oznacza to, że mieszkańców miasta korzystających z centralnego ogrzewania i ciepłej wody z miejskiego wodociągu czeka podwyżka. W piątek prezes poda zapewne dokładne dane, ale obliczając nową taryfę na przykładzie konkretnej nieruchomości można spodziewać się wzrostu cen w przedziale 25-30%.

ZEC podwyżkę argumentuje „istotną zmianą warunków wykonywania działalności gospodarczej zaistniałą w związku ze wzrostem cen uprawnień do emisji CO² oraz wzrostem kosztów zakupu paliwa technologicznego”.

Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka miała miejsce na początku roku, natomiast w 2021 ceny były podnoszone dwukrotnie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zaciskamy zęby i optymistycznie patrzymy w przyszłość.

Zainwestowali w ekologiczny komin bo będą węglem palić, a teraz przerobią na gazowy.

to jest już sqrwsyństwo, a najlepsze jest to że pinoko obiecał ( na razie – zobaczymy co z tych obietnic wyjdzie ) dodatek 3000 dla ogrzewających swe mieszkania , węglem, a reszcie nic jeszcze nie proponują, niech dadzą wszystkim albo nikomu, z ochotą wpłacę z góry na konto spółdzielni 3000 za ogrzewanie

Jak każdy tak będzie w nieskończoność 'dej’ i 'dej’ to zaraz zęby w tynk wsadzisz bo do gara nie będzie co włożyć! On sobie może dawać jak z własnej kieszeni wyjmie, a nie rozdają to co i tak jest nasze!!!!

i o to też mi chodzi, nie potrzebuję kolejnej „darowizny” , ja sobie poradzę ,ale każdy będzie dej dej dej – już dwa dni temu kiedy ten rząd nibynajlepszy ogłosił taką poprawkę , odezwali się inni, którzy ogrzewają gazem , peletem itd, myślicie że nie będą także żądać , będą , a że to są także wyborcy pisu to są dwa wyjścia: nie dadzą nikomu i tracą poparcie, lub dają wszystkim co będzie kolejnym zastrzykiem do rozwoju inflacji ( policzyli, że tylko dla „węglarzy” , kwota dopłaty to ok 12 mld )…. niestety , mamy takich ” specjalistów ” w… Czytaj więcej »

Że swoich nie obiecał, dlatego taki chętny do „dawania”po drugie, uważasz, że to rozwiązuje problem?Nie, to świadczy tylko o tym, że rząd nie rozwiązuje żadnych problemów, tylko tworzy kolejny, by potem bohatersko go rozwiązywać,gdyby się w to nie wpier….nic by nie musieli rozwiązywać

Co z tego , że dają dofinansowanie do węgla , jak i tak tego węgla nie ma…

Chcieliście pisu to macie…socjal zawsze tak się kończy…

Dokładnie rozdawnictwo zawsze się tak kończy kiedy ludzie zrozumieją że nie ma nic za darmo tylko trzeba sobie na wszystko zarobić wtedy jest szansa że będzie dobrze w tym kraju

Zapowiedź końca. Szykujcie się na zimowe przerwy w dostawach prądu

Zakład jest bogaty. Wodę latem grzeją, że z kranu można się poparzyć. Lewactwo w UE zaraz kolejną dopłatę wymyśli.

Dopóki zamiast własnej głupoty, wszędzie będziemy widzieć tylko lewactwo, Unię, Niemców, Tuska, Żydów, Masonów i cyklistów, tak długo rządzący będą nami robić co chcą. Według dokumentów ujawnionych przez Onet, premier już w listopadzie ubiegłego roku był informowany o możliwości wybuchu konfliktu zbrojnego, a od stycznia ostrzegano go, że mamy niedobory węgla. Jedyną reakcją premiera był zakup obligacji antyinflacyjnych.

Nie rozumiem że większość pisze tu że to wina PIS -u ,przecież w Pabianicach rządzi PO które ostatnio też podniosło ceny biletów MZK o 100 % .Na ogół tak myślę to Spółdzielnia Mieszkaniowa znów niedługo będzie miała dłużników za brak oplat za mieszkanie w mln zł. Tu niestety podwyżek nie unikniemy ,właściwie to wszystko drożeje.

To kup węgiel po cenach z 2021 genuszu.

Ale paliwo (węgiel) ZEC kupuje od spółek państwowych, a w nich kto rządzi?

Odkąd jest nowy prezes ZEC to tylko podwyżki w tym zakładzie, najlepiej to z ludzi ściągnąć.

Wychodzi daj daj.. niby pomoc dla ludzi ale wiecznie dosypywanie kasy na rynek więc inflacja wiecznie rośnie a mydlenie oczu że to wina ruskich czy opozycji żenada. Albo zaciskamy pasa albo hulaj dusza dna nie ma. Ważne słupki wyborcze a efekt jest. .stopy procentowe inflacja i duży popyt na towary bo człowiek ma kasę a towaru brak to cena w górę bo spekulanci tylko czekają.

Np rząd płacze że składy węgla nie chciały sprzedać taniej a dopłatę odebrać na koniec roku… A czemu obajtek orlen nie sprzeda nam np paliwo po 5 zł a 2 zł państwo odda firmie w grudniu…bo wiedzą że będzie jak na granicy. Ludziom wprowadzili stan zamknęli obszar interesy obiecali kasę a do dziś nie wypłacili rekompensaty

Nie będzie czym palić, to ludzie wezmą pilarki i pójdą do łasu, no sorry Winnetou…

Do jakiego lasu? Las już wycięty, mało co zostało.

I znowu w komentarzach będzie, że Spółdzielnia Mieszkaniowa podniosła opłaty za centralne ogrzewanie

Jo, górnik z kopalni Bytom
– gdzie jest tyn wągiel co go wydobywomy jo się pytom!!!

Patrząc na ceny węgla – 30% to spoko. Szkoda że tak mocno dotowane górnictwo które pieje na lewo i prawo o bezpieczeństwie energetycznym nie jest go w stanie zapewnić kiesy jest taka potrzeba…