Strona główna Aktualności Z miasta Co z osiedlem przy ul. Szpitalnej?

Co z osiedlem przy ul. Szpitalnej?

25
Wszystko wskazuje na to, że po ponad 3 latach od sprzedaży działki (wraz z dawną przychodnią) przy ul. Szpitalnej 2 ruszy budowa mini osiedla. 

Deweloper zapowiada, że powstanie tam pięć budynków wielorodzinnych, w których sprzedanych ma zostać 245 mieszkań od 33 m² do 100 m².

Do radnych miejskich trafiła właśnie uchwała (sprawie ustalenia lokalizacji) dotycząca tej inwestycji. Z tego dokumentu możemy poznać więcej zamiarów budowlanych łódzkiego dewelopera.
Wiemy, że planowana jest

  • budowa pięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią garażową urządzoną na poziomie kondygnacji parteru i piwnicy budynków, w tym dwóch budynków z funkcją uzupełniającą w postaci lokali usługowych w parterze. -Budynek C będzie dwuklatkowy, zaś pozostałe budynki jednoklatkowe, każda klatka
    schodowa będzie wyposażona w windę. Budynki będą miały 6 kondygnacji.
  • budowa wewnętrznego układu drogowego z pięcioma wjazdami na teren inwestycji
  • budowa ścieżek parkowych, obiektów małej architektury oraz placu zabaw na terenie zadrzewionym w południowo-wschodniej części działki
  • budowie naziemnych miejsc postojowych w ilości co najmniej 35 dla obsługi przestrzeni handlowo-usługowej zlokalizowanej w parterach budynków A i E.

W dokumencie czytamy również, że planowana jest również rozbiórka budynków poszpitalnych oraz budynku trafostacji jednak elewacja frontowa budynku szpitala zostanie odbudowana z zachowaniem jej historycznych cech, będzie pełniła funkcję elewacji frontowej nowego budynku E.

Radni mają podjąć decyzję ws. uchwały na najbliższej sesji. Dlaczego powstała taka uchwała?

– Inwestor złożył wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Szpitalnej 2 w trybie tzw. specustawy mieszkaniowej – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach. – Specustawa dopuszcza realizację takiej inwestycji z pominięciem ustaleń planu miejscowego, ale pod warunkiem, że jest ona niesprzeczna ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszar planowanej inwestycji jest przede wszystkim przeznaczony pod usługi (co najmniej 50%) i jako uzupełniającą ma funkcję  mieszkaniową. Powodem, dla którego inwestor występuje o tę inwestycję w trybie specustawy jest właśnie, w głównej mierze, opisana powyżej funkcja w planie. Dodatkowym argumentem jest maksymalna dopuszczona wysokość zabudowy, określona w planie na 18 metrów, podczas gdy projektowane budynki sięgają 20 metrów, a także nieco większa niż dopuszczona planem (o ok. 9%) powierzchnia zabudowy. Teren parku, wyznaczony w planie miejscowym, pozostanie niezabudowany

Po wielu nieudanych przetargach Urząd Miejski w Pabianicach sprzedał działkę przy ulicy Szpitalnej 2 pod koniec 2019 roku. Nabywcą została firma Nieruchomości Prim z Radomska. Zapłaciła za nią 2 mln 828 tysięcy złotych. Później nieruchomość zmieniła właściciela. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co z inwestycją budowy bloków przy ul. Sempołowskiej? Okoliczni mieszkańcy nie są zadowoleni. Nie mówiąc, że nie każdy został powiadomiony o tym. Czyżby było coś nie tak od strony zgodności z przepisami?

Można zawsze złożyć wniosek o informację publiczną ws. tej inwestycji.

W wielu przypadkach mieszkańcy nie są zadowoleni ale to nie od nich zależy miejscowy mpzp.
I nie oni udzielają zgody na budowę.

Aaaaa, jak nie są zadowoleni, to rozbierzemy. To nie będziemy już powiadamiać, bo skoro rozbierzemy, to nie ma sensu.

A skąd ta agresja? I co chcesz rozbierać człowieku jak budowa jeszcze nie ruszyła. A poza tym co dziwnego, że ludzie chcą żeby było tak jak jest. Okolica ładna chociaż trochę zaniedbana (w latach 70 było ładniej) a planowane jest blokowisko bez parkingu i zieleni. Obecne budynki po firmie Jantoń a wcześniej Łódzkich Fabrykach Mebli są całkiem solidne parę lat temu wyremontowane. Albo jesteś inwestorem albo hejterem, że tak się ostro wypowiadasz bez przestrzegania 1 i 7 zasady netykiety ale kto tego teraz przestrzega. A prawo do wypowiedzi ma każdy człowiek oczywiście z poszanowaniem zasad.

Nic nie jest dziwnego w tym, że ludzie czegoś nie chcą. Chodzi tylko o to, że to, że mieszkają tam dłużej, nie uprawnia ich do tego, żeby decydować, co będzie obok. Ja też jak wybudowałem dom, to byłem sam w szczerym polu, a po drugiej stronie miałem las. Teraz mam dookoła 48 domów. Nie jestem zadowolony.
Mam prawo do wypowiedzi i się teraz pożaliłem. Nie byłem powiadomiony o tym, że moi sąsiedzi się tam pobudują.
Tak ostro się teraz wypowiedziałem, mając na uwadze, że mam gówno do gadania, co będzie wybudowane obok mojej działki.

będzie jakiś kąt do chilloutu z zieloną lornetką?

Znam wielkość tej działki i jakoś nie widzę tu miejsca na 5 budynków wielorodzinnych . Chyba że okno w okno. A miejsce na parkingi ? Ma być tam 245 mieszkań , to potencjalnie co najmniej ! 245 samochodów.

Nie będzie miejsc parkingowych i tyle.

Obowiązujące przepisy nakazują zapewnienie 1,5 miejsca parkingowe na każdy budowany lokal mieszkalny. Chociaż znając życie to developer coś wykombinuje żeby tego nie robić

Poproszę o przytoczenie tych przepisów.

Nie ma takich, bo bzdury ktoś napisał.

Sądzisz, że będzie tyle miejsc parkingowych co lokali?🙂 Myślę, że grubo się mylisz, bo będzie tyle ile się da, a pewnie da się dużo mniej. Pewnie dodatkowo będzie licytacja tych miejsc.

Zamierzacie tam kupować mieszkania, czy tak tylko się tym interesujecie z nudów?

przecież są parkingi po drugiej stronie ulicy przy blokach. niech się mieszkańcy martwią o miejsce!

przecież nadzór budowlany musi wydać decyzję…skoro masz lepsze oko..

Idź tam na spacer i sam zobacz te hektary. Wielki budynek po szpitalny i trochę ogrodu. Rozumiem dwa no trzy budynki ale 5 to na pewno nie wejdą.

A co z Myśliwską bis?

Nic. Pewnemu właścicielowi okolicznej nieruchomości się to nie spodobało.

Napisz coś więcej?

Po co parkingi? Ludzie rowerami i hulajnogami jezdza…

Ilość miejsc parkingowych regulują przepisy, ty byś kupił taki apartament bez parkingu?

Najwyraźniej ludzie kupują.
Przytoczysz te przepisy? Ile tych miejsc ma być?

Podobna sytuacja jest na nowym budownictwie na 20 Stycznia blisko warszawskiej. Tam ma być zrobiona nowość ekokogiczna czyli zielona łąka. A gdzie będą parkingi ? To wielki budynek. Masa mieszkańców.

Nic nowego się nie buduje przy 20 Stycznia, niedaleko Warszawskiej.