Strona główna Styl życia Co nowego w iPad Pro (2020)

Co nowego w iPad Pro (2020)

0

W tym roku premierę miał iPad Pro (2020), czyli odświeżony laptop, który zadebiutował w 2018 roku. Fani urządzeń od giganta z Cupertino czekali na niego z niecierpliwością. Co nowego w iPad Pro (2020)? I czy rzeczywiście warto go kupić?

Co nowego w iPad Pro (2020)? – rozbieramy na czynniki pierwsze

Apple słynie z oryginalnego designu i innowacyjnych rozwiązań. Jednak nie zawsze odświeżenie starszego modelu, jest rewolucją. W wielu przypadkach zmiany głównie dotyczą podzespołów, polepszając wydajność oraz szybkość pracy urządzenia. W 2020 swoją premierę miał iPad Pro (2020), od którego wiele się spodziewano. Co w nim nowego?

Przede wszystkim został on wyposażony w najbardziej zaawansowany wyświetlacz Liquid Retina, który obsługuje szeroką gamę kolorów P3. Ma to przełożenie na jakoś

oglądania filmów, zdjęć czy grania w gry w naprawdę bardzo realistycznych szczegółach. Zastosowano w nim technologię ProMotion, umożliwiającą płynne przewijanie oraz szybką reakcję. Do tego technologia TrueTone oraz powłoki antyrefleksyjne wysokiej jakości. Dzięki temu wyświetlanie na nim czegokolwiek jest bardzo realistyczne. A oglądanie przyjemnością. W tej kwestii nie ma się do czego doczepić.

Nowością jest także procesor. Sercem nowego iPada (2020) jest układ A12Z Bionic. To lekko usprawniona wersja A12X, który znajdziemy w iPadzie Pro z 2018 roku. Raczej się tego nie poczuje w codziennym użytkowaniu. Chyba że jesteśmy nastawieni typowo na rozszerzoną rzeczywistość. To podzespoły z tabletu z 2020 roku, sprawdzą się o wiele lepiej.

iPad Pro (220) – co jeszcze w nim znajdziemy?

Nowy iPad Pro (2020) wyposażono w dwa obiektywy. Pierwszy aparat o rozdzielczości 12 MP, nie tylko robi dobrej jakości zdjęcia, ale także umożliwia kręcenie filmów 4K. Natomiast drugi posiada 10 MP i pozwala powiększyć obraz. Ich zaletą jednak nie są zdjęcia, co możliwości podczas zabawy z rozszerzoną rzeczywistością.

fiW odświeżonym tablecie na pochwałę zasługuje Audio. Nowy model wyposażono w aż pięć mikrofonów. Co więcej, cechują się one studyjną jakością. Przechwycą wszystkie czyste dźwięki, nawet te najcichsze. Do tego 4 głośniki. Kolejną zmianą jest nowa odsłona klawiatury Magic Keyboard. Ulepszono konstrukcję z podświetlonymi klawiszami oraz gładzikiem. Do tego jest płynna regulacja kąta i wbudowana funkcja ładowania. Niby niewielkie zmiany, a jednak cieszą.

Czy warto kupić iPad Pro (2020)?

Z pewnością wielu zwolenników produktów z logo nadgryzionego jabłuszko, spodziewało się rewolucyjnych zmian. Jednak bądźmy szczerzy, producenci sprzętu, w tym Apple, nie są zbyt hojni w kwestii rewolucyjnych zmian. Nowy iPad Pro (2020) to przede wszystkim propozycja dla osób, które oczekują od sprzętu możliwości w ramach technologii rozszerzonej rzeczywistości. Mamy tu, chociażby aparat Ultra Wide czy skaner Lidar. Nie można nie wspomnieć o układzie A12Z Bionic. Co prawda nie jest aż tak bardzo innowacyjny w porównaniu do procesora, użytego w starszym bracie, ale doskonale sprawdza się przy technologii rozszerzonej rzeczywistości.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments