Strona główna Aktualności Z miasta Co dalej ze Szpitalną?

Co dalej ze Szpitalną?

0

 W przyszłą środę 27 sierpnia miał się odbyć trzeci przetarg na stary szpital położony przy ulicy Szpitalnej 2. Nieruchomość została wystawiona za 3 880 000 złotych.

Potencjalni kupcy do 21 sierpnia mogli wpłacać wadium. które upoważniało do wzięcia udziału w przetargu. Niestety, nikt nie interesował się kupnem nieruchomości, a na koncie Urzędu Miejskiego nie pojawiło się wadium w kwocie 388 000 złotych. – Może inwestorzy czekają na kolejną obniżkę ceny – zastanawia się prezydent Zbigniew Dychto.

W pierwszym przetargu pod koniec ubiegłego roku cena wywoławcza wynosiła 4 200 000 złotych. Teraz kwota została obniżona o 320 000 złotych, ale i tak nikt się nie skusił na zakup. Urząd Miejski miał różne plany dotyczące zagospodarowania dawnego szpitala dermatologicznego. Były pomysły stworzenia tutaj mieszkań socjalnych, ośrodka dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Kiedy postanowiono sprzedać obiekt radni sugerowali, że cena powinna wynosić 6 milionów.

Nieruchomość przy ulicy Szpitalnej została kupiona w 2008 roku od Urzędu Marszałkowskiego. Działka ma 18.300 m2, a powierzchnia użytkowa to użytkowa to 4 451 m2.

REKLAMA