Strona główna Aktualności Komunikacja Ciężarówki wjadą do nas. To już pewne

Ciężarówki wjadą do nas. To już pewne

8

Niewiele dały negocjacje włodarzy gmin okalających Łódź, przez które ma być skierowany tranzyt ze stolicy województwa. 

Od 1 marca Łódź zamyka dwa skrzyżowania w centrum miasta i wprowadza zakaz wjazdu do centrum pojazdom o wadze powyżej 12 ton. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na jeden z objazdów wyznacza drogę krajową nr 71 wiodącą przez Pabianice.

Podczas negocjacji przedstawiciele GDDKiA zapewniali, że główny objazd będzie kierował na S8 i S14. Wtedy samochody wyjechałyby w Szynkielewie. Na tych odcinkach szybkiego ruchu działa system opłat dla samochodów ciężarowych. Można się spodziewać, że i tak kierowcy będą chcieli jechać bezpłatnie przez Pabianice.

Jak obliczyli pabianiccy urzędnicy przez skrzyżowanie Sikorskiego/Partyzancka (dk 71) przejeżdża na godzinę około 20 ciężarówek. Od poniedziałku może być 10 razy tyle. Takie natężenie ruchu może spowodować paraliż komunikacji miejskiej. Autobusy wyjeżdżające z krańcówki na Sikorskiego mogą mieć problem z włączeniem się do ruchu.

REKLAMA
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

obiecane, że na s8 i s14 zostanie wyłączony na ten czas viatoll, czyli nie będą pobierać opłat od kierowców.

Ale na znakach, które dziś ustawiali w Szynkielewie na rondzie było coś innego. Główny objazd przez Pabianice, a zalecany S14 i S8 z informacja że jest to przejazd płatny.

odnośnie Viatolla jest film u konkurencji jak prezydent mówi, że udało mu sie przekonać chyba wojewode do negocjacji z ministrem.

Panie Prezydencie,
Pokaż Pan jaja i zrób zakaz wjazdu dla TIRów. Nikt nie musi sie podporządkowywać Łodzi.
Pabianiczanie stoją już w korkach w Łodzi. W Pabianicach nie chcą!

extra ciekawe jak przejazd zamkna na lutomierskiej…korek bedzie az mdo kanzasu po poludniu… nie rozumiem czemu nie mozna zamknac dla tirow drogi od rzgowa – musieli by wszyscy na obwodnice zjezdzac wczesniej i tyle . Jedynie do celowo niech wjada. Jak dla mnie proste.

nie wiele pisze się RAZEM Panie redaktorze

Sądzę, że prezydent miasta powinien pokazać jaja i zrobić manewr taki jaki zrobił pewien prezydent Polski. Otóż, ówczesny prezydent Polski wystawił Niemcom rachunek za odbudowę Warszawy (nie pamiętam teraz dokładnie, ale Niemcy chcieli bodajże jakąś kasę za wojnę od Polski, nie chce mi się teraz szukać źródła bo to w tym momencie nie istotne). Więc Pan prezydent powinien Łodzi np. co miesiąc/kwartał wystawić rachunek za odbudowę dróg zniszczonych przez te pojazdy, zniszczone elewacje (wzmożone drgania) itp.

JUZ jest ustalone,za pozno na zmiany,myslicie ze nasz prezydent cos moze???Bo ja watpie.