Strona główna Aktualności Z miasta Chłopcy skaczą, strażnicy odpoczywają

Chłopcy skaczą, strażnicy odpoczywają

15

We wtorek około godz. 17.45 dwóch nastolatków skakało do wody z nowego pomostu zamontowanego na pierwszym zbiorniku Lewityna.

Zdjęcia otrzymaliśmy od jednego z Czytelników, który w samym czasie uchwycił na fotografiach strażników miejskich z patrolu rowerowego odpoczywających na ławce.

– Nie wierzę, że nie widzieli tych chłopaków, a przecież na Lewitynie jest zakaz kąpieli, tym bardziej skoków do wody – mówi Czytelnik.

Jak poinformował nas Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej, funkcjonariusze mają prawo do półgodzinnej przerwy w czasie 8-godzinnej służby.

– Przeważnie przerwa wykorzystywana jest w komendzie – mówi Makrocki. – Muszę wyjaśnić tę sprawę.

Jak wynika z informacji EXIF zawartych w plikach jpg, zdjęcia zrobione zostały w ciągu dwóch minut o godz. 17.47 i 17.48.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Z tych zdjęć nie można stwierdzić czy zostały zrobione w tym samym czasie. A jeśli nawet w tym samym czasie to nie można stwierdzić czy mogli to widzieć. Jak komuś przeszkadzało, że tamci Panowie skakali do wody to mógł zadzwonić na SM to wtedy patrol dostałby odpowiedni komunikat przez radio. Zwyczajne bicie piany tylko w jakim celu?

Bo tygrysy są od reagowania a nie spacerów. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Ostatnio też patrolowali las na śpiocha w aucie 🙂 zgodnie z prawem pracy przysługuje 15 min po przepracowanych 6 godzinach pracy. ale teraz to się czepiam.

Nie czepiasz się tyle, że że przysługuje co najmniej 15 minut za co najmniej 6 godzin pracy. Analogicznie za 8 godzin 20 minut. Oraz informacja dodatkowa
Nie ma przepisu, który wskazywałby ile wynoszą przerwy, jak często można je stosować. O ich liczbie i czasie trwania decyduje:
regulamin pracy obowiązujący u pracodawcy albo układ zbiorowy. Widziałeś taką hecę ?

Noooo iiii ??? 30 Dzieci też się kąpało. Trzeba było je zamknąć wszystkie na 24h. Gratuluje strażnikom postawy a komendantowi gratuluje podwładnych którzy nie szukają dziury w całym. Ps: Taki suchar który wymyśliłem wiecie jaka jest najczęstsza przyczyna utonięć ? Zakaz pływania zmieńcie na zakaz tonięcia i będzie git. Pozdro od Seb

też tak uważam brawo dla strażników trzeba być wyrozumiały dla ludzi gratuluję postawy widać że oni tylko myślą .Ciekawe czy ten co to napisał robi wszystko zgodnie z naszym chorym prawem

po 4 godzinach pracy nalezy sie 15 minut a nie 6. a po drugie odpowiedzialnośc za kąpielisko bierze na siebie MOSiR.przecierz bedzie płatny i oczywiście zakaz wprowadzania psów też wprowadził MOSiR

A Strażnik czy Policjant to jest jakaś maszyna lub robot. Nie może usiąść na chwilę na ławce. Porypane to miasto i mieszkańcy. Szukanie sensacji na siłę i wszędzie. Ale jak przyjdzie trwoga to wie gdzie zadzwonić albo na sąsiada donieść. Bo mu się lepiej powodzi a nie powinno tak być, bo on tak nie ma. Nie kocham służb mundurowych żadnych, ale ich pracę szanuje.Bo ktoś to musi robić. I tak jak napisał „Dunin” mógł gościu podejść do nich i poinformować jak mu to bardzo przeszkadzało i był o nich tak zatroskany. Chora sensacja 🙁

Mądrze prawisz. Dzięki.

Taki zakaz wprowadzania psów,a i tak każdy z nimi wchodzi .

Cóż, nie przeszkadza mi, że ludzie się kąpią natomiast przeszkadza mi, że robimy wszyscy z siebie pośmiewisko. Aby ktoś zrozumiał o czym piszę musi myśleć w kategoriach „my” a nie „ja”. Weźmy pod uwagę, że to jest nasz mosir nasze władze i nasze służby porządkowe, jeżeli straż miejska prowadzi ukrytą politykę by zezwalać na kompanie czy wprowadzanie psów to niech unika patrolowania tego obiektu bo gdy następuje taka sytuacja jak tutaj to nie reagując jedynie ośmiesza siebie, swoich przełożonych i nas mieszkańców. Sprzątam po swoich psach i wiem, że są tacy ludzie i nie przeszkadza mi obecność psa, natomiast przez… Czytaj więcej »

Śmieszne i żal d…ę ściska. Mamy odnowiony obiekt, gdzie w ciepłe dni można się ochłodzić, odpocząć, przespacerować z psem. Zakaz kąpieli i zakaz wprowadzania psów. Co do tego drugiego podchodzę sceptycznie bo właściciele psów niestety nie sprzątają po nich. Straż „wiejska” powinna chodzić i upominać takich właścicieli psów pilnując w ten sposób porządku, a kąpiel powinna być dozwolona. Pozwolą się kąpać jak w zbiorniku wodnym będą pływały już śmieci (butelki, puszki itp). Po co ten obiekt nam? Po to żeby tylko wyglądał?

Ludzie, co was obchodzi ich los? Wiedzą doskonale że jak jest zakaz skakania i skoczą i przy okazji rozwalą sobie puste główki o dno to będzie wina tylko i wyłącznie tych chłopaków. Spinacie sie o to jakby to skakanie zagrażało życiu waszemu jak i całego miasta. Od kiedy ktoś z was interesuje sie losem innych? Bo to jest nowość 😉

a gdzie moj komentarz!! boisz się?

trochę dziwne że osoba robiąca zdjęcie bardzo dobrze uchwyciła skaczących do wody a strażnicy miejscy są rozmazani. troszeczkę śmierdzi mi to oszustwem . Podejrzewam że te zdjęcia zostały zrobione w różnych godzinach lub nawet dniach. a ktoś kto choć trochę zna się na fotografii wie jak zmienić info EXIF. Poza tym bardzo często jestem na Lewitynie i widzę że strażnicy zwracają uwagę na osoby kąpiące się .A jeżeli chodzi o siedzenie to przecież nie będą pedałować w kółko po Lewitynie .Ludzie nie czepiajcie się bez powodu to pewnie kolejna osoba której przeszkadza Straż Miejska ,pewnie coś odwalił i był przez… Czytaj więcej »

no przecież waży ze 120kg i się zatarł w kroku, bo jedyny ruch jaki ma to spacer na „służbie”…