Strona główna Aktualności Z miasta Chciał podwieźć dziecko do szkoły. Rzekomo znał jego mamę…

Chciał podwieźć dziecko do szkoły. Rzekomo znał jego mamę…

3

Do Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach wpłynęło zgłoszenie od matki ucznia Szkoły Podstawowej nr 17, który w drodze na lekcje został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę. Zaproponował on chłopcu, że go podwiezie. Dziecko odmówiło. 

Informacja o tym zdarzeniu pojawiła się na stronie Spotted Pabianice i brzmiała następująco: „Drodzy Rodzice! Wczoraj (23.11) po godzinie 8.00 mężczyzna w czarnym, tudzież ciemnym samochodzie marki Alfa Romeo, na łódzkich numerach, proponował mojemu synowi podwiezienie do szkoły, powołując się na to, że rzekomo zna mamę. Sytuacja miała miejsce w pobliżu SP17, okolice Piotra Skargi/Nawrockiego. Sprawa została zgłoszona na policję. Bądźcie czujni i uczulcie swoje dzieci!”.

Funkcjonariusze potwierdzają, że zaniepokojona matka była w komendzie. Zgłoszeń od innych rodziców na razie nie mieli. Zapewniają jednak, że zajmą się tą sprawą.

Dyrekcja SP nr 17 dowiedziała się o zajściu dopiero podczas rozmowy z naszym portalem, gdy zadzwoniliśmy do szkoły, by zapytać, czy w związku z incydentem zostały podjęte jakieś działania (wkrótce okazało się, że mama ucznia opowiedziała go jedynie wychowawczyni). Dyrektor Ewa Bosiak nie kryła zaskoczenia, bo nigdy wcześniej sygnały  o podobnych incydentach tam nie wpływały.

– Chłopiec, który został zaczepiony jest uczniem trzeciej klasy. Myślę, że fakt, iż nie wsiadł do samochodu obcego mężczyzny to w sporej mierze efekt tego, iż nasi uczniowie regularnie uczestniczą w dotyczących bezpieczeństwa spotkaniach z policją i strażą miejską. Pogadanki na ten temat prowadzą również nauczyciele. Przestrzegamy uczniów m.in. przed tym, by nie rozmawiali z obcymi, a tym bardziej gdzieś z nimi chodzili, jeździli lub czymś się częstowali  – mówi Ewa Bosiak, dyrektor SP nr 17.

W najbliższych dniach w szkole odbędzie się podsumowanie „Tygodnia walki z agresją”, a za kilka kolejnych spotkanie poświęcone dopalaczom. Jak podkreśla dyrektor, obydwa staną się dobrą okazją, aby jeszcze raz przypomnieć uczniom o bezpiecznych zachowaniach wobec obcych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie mylić z czarna alfą na pabianicmich blachach XP

Teraz wszystkie alfy będą podejrzane 😉

A co z czarną wołgą ??