Strona główna Aktualności Z miasta Były komendant przegrał w sądzie. Musi zapłacić

Były komendant przegrał w sądzie. Musi zapłacić

1

Dzisiaj (24 listopada) zapadł wyrok w pierwszej instancji korzystny dla prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Były komendant – Andrzej Wojkowski nie dostanie odszkodowania za zwolnienie z pracy.

Sprawa toczyła się z powództwa Andrzeja Wojkowskiego przeciwko Urzędowi Miejskiemu w Pabianicach. Były komendant chciał unieważnić swoje wypowiedzenie umowy o prace.

– Andrzej Wojkowski nie wykonał polecenia służbowego wydanego przez prezydenta Grzegorza Mackiewicza o czasowym zaprzestaniu kontroli fotoradarowej przez Straż Miejską oraz zakwestionował kompetencje prezydenta miasta w tym zakresie. Umowa o pracę została rozwiązana z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na 30 kwietnia. Były komendant domagał się wypłaty odszkodowania w wysokości 16.890 złotych brutto. Najpierw roszczenie dotyczyło przywrócenia do pracy – przypomina Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Sąd uznał, że jest jeden pracodawca dla komendanta SM – to jest  prezydent miasta – i że prezydent mógł wydać polecenie o niewystawianiu fotoradaru. Zasądził też 1800 zł zwrotu  kosztów zastępstwa procesowego dla pełnomocnika UM. Wyrok jest nieprawomocny.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka” Pozdrowionka dla byłego Komedianta. Tak to jest jak się słucha tych co nie powinno i walczy z tymi co nie chcieli tak pracować. Oni zostali Ciebie już nie ma hehe. Teraz może podziękować Gałązce i Dyktatorowi.