Strona główna Aktualności Z miasta Były komendant poszedł do sądu

Były komendant poszedł do sądu

2

W tym tygodniu ogłoszony zostanie konkurs na stanowisko komendanta Straży Miejskiej. Były komendant natomiast wystąpił do sądu. Domaga się przywrócenia do pracy.

– Wymagania kandydatów regulują przepisy ustawy o pracownikach samorządowych i ustawy o strażach gminnych. Wynagrodzenie zasadnicze komendanta wynosi od 3400 do 4000 zł brutto. Oferty będzie można składać do 20 kwietnia – informuje rzecznik UM, Aneta Klimek.

Natomiast były komendant SM – Andrzej Wojkowski wystąpił do Sądu Pracy. Jego zdaniem wypowiedzenie umowy było bezpodstawne, dlatego domaga się przywrócenia do pracy na poprzednio zajmowanym stanowisku. O okolicznościach zwolnienia Wojkowskiego pisaliśmy w styczniu (WIĘCEJ).

– W pozwie podnosi, że to KPP w Pabianicach, działając na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym, ustala miejsce i czas ustawienia fotoradaru i że nie jest kompetencją prezydenta miasta wydawanie polecenia o zaprzestaniu pracy fotoradaru. Pozew wpłynął do Urzędu Miejskiego 26 marca. Termin posiedzenia nie został wyznaczony. Urząd szykuje odpowiedź na pozew – dodaje rzeczniczka pabianickiego urzędu.

REKLAMA
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A kto jest jego szefem? Co za pajac…

Pajac macho… 🙂