Strona główna Aktualności Z miasta Byle nie disco polo! Takich imprez chcemy w naszym mieście

Byle nie disco polo! Takich imprez chcemy w naszym mieście

7
Tak bawiliśmy się w 2019 roku.
„Jakiego rodzaju imprez oczekujesz w Pabianicach i jakich wam brakuje?” – takie pytanie zadali mieszkańcom urzędnicy z magistratu, chcąc poznać opinie na ten temat. Dużego zainteresowania nim nie było, ale może któraś z nadesłanych propozycji przyda się podczas planowania kolejnego wydarzenia?

Było to trzecie „wyzwanie” postawione przed pabianiczanami (po wcześniejszych: „Jak wyobrażasz sobie odnowiony park Wolności?”, „Gdzie w Pabianicach twoim zdaniem powinny powstać ronda i dlaczego?”). Liczba wszystkich odpowiedzi – czternaście. Mniej i bardziej obszernych…

Pojawiła się wśród nich m.in. propozycja festiwalu kulinarnego, podczas którego w jednym miejscu można byłoby spróbować rozmaitych smaków, np. przystawek, deserów itp.

„Dzięki temu mieszkańcy mogliby skosztować dań, zanim by się zdecydowali na zorganizowanie imprezy w konkretnym miejscu” – argumentuje pabianiczanka.

W odpowiedziach przeważają jednak wydarzenia muzyczne. Jakie? Choćby letnie koncerty w parku Słowackiego (wzorem „Piotrkowskiej Kameralnie”w łódzkim pasażu Rubinsteina). Kilka osób zgodnie zwróciło uwagę, że nie chodzi o muzykę disco polo, tylko o jej inny rodzaj, np. hip hop, rock, rap czy reggae.

„Bardzo popularne są w kraju festiwale muzyki reggae, a brzmienia są na tyle uniwersalne, że na takim wydarzeniu pobawią się nie tylko fani, ale również osoby dużo starsze, w średnim wieku lub nawet dzieci” – to kolejna z opinii.

Niektórzy chcieliby zobaczyć w Pabianicach zagraniczne gwiazdy, niekoniecznie dużego formatu, a inni – znanych artystów na koncertach biletowanych.

Jakie jeszcze propozycje zgłosili mieszkańcy? Festiwali kinowych i teatralnych, cyklicznego festiwalu kolorów, spotkań z youtuberami oraz częstszych wizyt cyrków i wesołych miasteczek.

Wśród podpowiedzi dla urzędników pojawiły się również wydarzenia sportowe, np. zorganizowanie memoriału pamięci urodzonej w Pabianicach Jadwigi Wajsówny, olimpijki. Z udziałem gwiazd lekkoatletyki.

– „Zdecydowanie za mało jest imprez biegowych, jak łódzkie DOZ, czy Bieg Ulicą Piotrkowską. Dzięki temu biegacze (i nie tylko) z całego okręgu łódzkiego poznaliby lepiej nasze miasto” – tak uważa natmiast inny pabianiczanin.

Urzędnicy obiecują przyjrzeć się zgłoszonym propozycjom.

– Odpowiedzi stanowią dla nas wskazówkę, w jakim kierunku należałoby pójść przy organizowaniu kolejnych miejskich imprez i na które gatunki muzyczne zwrócić uwagę. Cieszymy się, że był odzew – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.
REKLAMA
Poprzedni artykułKoniec naboru do straży miejskiej. Ale nie koniec problemów
Następny artykułEuropejska marka wchodzi do C.H. Echo
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak to nie disco polo? Wszak to obecnie narodowy trend, któremu hołduje narodowy przekaźnik. 🙂
A tak na poważnie, fajne propozycje tu padły!

Ja chciabym koncert zespołu ACDC…

Proponuję 1-2 razy w roku zrobić fajny festiwal. Hard Rock Festival z gwiazdą zza granicy. W Polsce jest dużo dobrego grania choćby Venflon, Materia, Frontside, Plan, Coma, Proletaryat, Milczenie Owiec itd… Imprezy tematyczne ściągnął fanów nie tylko z naszej gminy. Przykład Aleksandrowa i Festival z Paradise Lost czy Bonfire (impreza plenerowa). Można zrobić coś fajnego byle z głową …

Ale trzeba by wypromować nasze miasto i ściągnąć innych ludzi z Polski
Bo fanów z Pabianic może być mało .

Dolina charloty
Woodstock
Święto truskawki
Disco polo w Iławie
Kabarety w Koszalinie

To tylko porównanie i skala zupełnie inną
Ale o tych wydarzeniach
wiadomo w innych miastach
i mieszkańcy innych miast
zapełniają widownię .

Nasze imprezy sa tylko dla nas
Zasięg maksymalny ????
to moze 5 km od miasta Pabianice

Ja chce Eminema!PoZa tym fajnie by było gdyby reprezentacja Polski rozgrywała swoje mecze na Ptc

Ja proponuję lady pank lub ich troje, i błagam bez cyrku!!!!!!

Primo
wrzuccajcie zdjecia biletów koncertów
na których byliście
Bo jedna sprawa co by się chciało ,
A druga gdzie chodzisz i za co płacisz .

Fajne koncerty, muzyka była na wosp
Zupełnie inną niż disco polo .

Co się stało ze oprócz strażaków i wolontariuszy
było tak małe zainteresowanie
Koncert jak koncert
scena nagłośnienie muzyka
Fanów brak

Drugie 😉
może ktoś udostępnić linka gdzie odbywają się takie ankiety
Dziękuję